WSJ: Binance'il ei lähe ka Euroopas hästi

Binance'i juht Zhao Changpeng
Binance'i juht Zhao Changpeng Autor/allikas: SCANPIX/IMAGO/IP3press

Ajaleht The Wall Street Journal kirjutab, et maailma suurim krüptobörs on Euroopa turul raskustes. Binance'i on kohtusse andnud ka USA võimud.

Holland ja Belgia on Binance'i ees uksed sulgenud, Saksamaa pole krüptobörsile veel tegevusluba andnud. Prantsuse võimud otsisid hiljuti rahapesu uurimise raames läbi Binance'i kontori. Binance kaotab Euroopas turuosa, vahendas The Wall Street Journal

Hiljuti varises kokku krüptofirma FTX ning lääneriikide võimud uurivad nüüd rohkem krüptobörside tegevust. USA väärtpaberijärelevalve (SEC) süüdistab Binance'i mitmesugustes väärtpaberiseaduste rikkumistes. 

Euroopa võimude üha karmim hoiak võib veelgi Binance'i tiibu kärpida ning firma peab üha enam toetuma Aasia, Aafrika ja Lõuna-Ameerika turgudele. 

Järgmisel aastal peaks hakkama kehtima EL-i krüptovara-turgude regulatsioon (MiCA). Tegemist oleks esimese krüptovarade jaoks loodud reguleeriva raamistikuga. See võimaldaks ühes liikmesriigis tegevusloa saanud firmal pakkuda oma teenuseid kõikides liikmesriikides. Siiski oleksid olemas reeglid, mis võimaldaksid liikmesriikide regulaatoritel krüptofirmade tegevus keelustada. 

Ehki Binance on endiselt maailma suurim krüptobörs, siis viimaste tagasilöökide tõttu on firma oma turuosa konkurentidele kaotanud. 

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: