Berlusconi pärandas kontrolli meediaimpeeriumi üle vanematele lastele

Marina Berlusconi
Marina Berlusconi Autor/allikas: SCANPIX/ZUMAPRESS.com/Claudio Furlan

Itaalia endine peaminister Silvio Berlusconi jättis neljapäeval meedias avaldatud testamendi kohaselt kontrolli oma meediaimpeeriumi üle kahele vanemale lapsele ning pärandas hinnanguliselt viie miljardi eurosest varandusest nii oma elukaaslasele kui vennale mõlemale 100 miljonit.

Mediaseti televisioonivõrku, Mondadori kirjastust ja muid varasid kontrolliv valdusfirma Fininvest kinnitas, et ühelgi aktsionäril ei ole Fininvest SpA üle sellist otsest kontrolli, nagu Berlusconil endal oli.

Kolmekordne endine Itaalia peaminister ja meediamogul suri 12. juunil 86-aastaselt pärast seda, kui oli viidud haiglasse kroonilise leukeemia raviks. Testament loeti ette teisipäeval viie lapse ja teiste tunnistajate juuresolekul.

Isalt päritud aktsiatega kontrollivad Marina ja Pier Silvio Berlusconi 53 protsenti Fininvestist.

Berlusconi varanduse suuruseks hinnati viis miljardit eurot, sealhulgas börsil kaubeldav Fininvest, mille väärtus on 2,8 miljardit eurot. Lisaks umbes 700 miljoni euro väärtuses kinnisvara ning aktsiad, kunstiteosed ja sularaha, vahendab uudisteagentuur ANSA.

Berlusconi jättis ka 60 protsenti oma ettevõtlusega mitteseotud varadest Marina ja Pier Silviole, kahele vanimale lapsele esimesest abielust, samas kui kolm noorimat last teisest abielust, Barbara, Eleonora ja Luigi, jagasid omavahel ülejäänud 40 protsenti.

Kaks korda lahutatud Berlusconi pärandas 100 miljonit eurot oma 33-aastasele elukaaslasele Marta Fasciale ja sama palju vennale Paolole. Samuti jättis ta 30 miljonit eurot (32,6 miljonit dollarit) ühele oma vanimale sõbrale ja oma erakonna endisele senaatorile Marcello Dell'Utrile, kes oli süüdi mõistetud seotuses maffiaga.

Toimetaja: Karl Kivil

Allikas: BNS/AP

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: