Esmaspäev tuleb olulise sajuta ja mõõdukalt soe

Foto: Ken Mürk/ERR

Lähipäevil on Eestis oodata pigem kuivemat ja mõõdukalt sooja ilma.

Pühapäeval mitmel pool Mandri-Eestis vihmahooge pakkunud madalrõhulohk eemaldub esmaspäeval kagusse ning viib endaga sajupilved. Seejärel levib Skandinaaviast Läänemerele kõrgrõhuala, hajutab enda ümber pilvi ja toetab ka Eestis kuivemat ilma. Põhjakaare tuul on nõrk ning öised miinimumid langevad valdavalt 10 kraadist madalamale, päevased maksimumid tõusevad paar kraadi üle 20.

Öö vastu esmaspäeva on Eestis vähese ja vahelduva pilvisusega. Enne südaööd sajab kohati hoovihma. Paiguti tekib udu. Puhub põhjakaare tuul 1-7 m/s. Sooja on 6 kuni 11, rannikul kuni 15 kraadi.

Esmaspäeva hommik on vähese ja vahelduva pilvisusega ning sajuta. Kohati võib püsida ka tekkinud udu. Puhub põhja- ja kirdetuul 1-6 m/s. Sooja on 14 kuni 17 kraadi.

Päev on vähese ja vahelduva pilvisusega ning olulise sajuta. Puhub põhjakaare tuul 3-9 m/s, saartel ja läänerannikul puhub muutliku suunaga tuul 1-7 m/s. Sooja on 17 kuni 22 kraadi.

Õhtu on vähese pilvisusega ja sajuta. Puhub valdavalt põhjakaare tuul 1-7 m/s. Sooja on 17 kuni 20 kraadi.

Teisipäev ja kolmapäev tulevad kuivad, jahedate ööde ja mõõdukalt soojade päevadega. Öösiti on sooja 6-11, rannikul kuni 16 kraadi, päeval soojendab päike õhu 18-24 kraadini. Neljapäeva öösel jõuavad saartele hoovihmapilved ning liiguvad päeval üle mandri ida suunas. Öösel on sooja 8-16, päeval 17-21, Ida-Eestis enne sadu kuni 25 kraadi. Sajuhooge ja mõõdukaid plusskraade jagub Eestisse ka reedeks.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: