India ostab Prantsusmaalt hävitajaid ja allveelaevu

Narendra Modi osaleb Bastille' päeva tähistamisel
Narendra Modi osaleb Bastille' päeva tähistamisel Autor/allikas: SCANPIX/REUTERS/GONZALO FUENTES

India valitsus kinnitas neljapäeval, et riik ostab Prantsusmaalt 26 hävitajat ja kolm allveelaeva. India peaminister Narendra Modi külastab Prantsusmaad ja osaleb Pariisis Bastille' päeva tähistamisel.

Prantsusmaa tahab suurendada poliitilisi ja majanduslikke sidemeid Indiaga. Pariis tahab samuti, et India ostaks vähem sõjatehnikat Venemaalt, Moskva on Delhi peamine relvadega varustaja, vahendas Politico

Modi sõitis Pariisi, kus ta kohtub Prantsuse riigijuhtidega. Prantsusmaa president Emmanuel Macron andis reedel Modile Auleegioni suurristi, mis on riigi kõrgeim autasu. Modi osaleb reedel ka  Bastille' aastapäeva iga-aastasel paraadil. 

Mõlemad riigid tähistavad samuti India ja Prantsusmaa strateegilise partnerluse 25. aastapäeva ja plaanivad avaldada järgmise 25-aastase kahepoolse koostöö kava. 

"Pariis ja Delhi teatavad reedel uutest investeerimisprojektidest transpordi-, energeetika-, ja kosmosesektoris," ütles üks asjaga kursis olev Prantsuse diplomaat. 

Prantsusmaa energiafirma EDF on aastaid pidanud Delhiga läbirääkimisi, et varustada Indiat tuumareaktoritega. Prantsusmaa raudteefirma Alstom juba varustab Indiat rongidega. 

"India ja Prantsusmaa on olnud tugevad partnerid, see on ajalooline suhe, mis ulatub aastakümnete taha. See koostöö algas juba enne Modit," ütles Pariisis asuva Lõuna-Aasia uuringute keskuse teadur Jean-Luc Racine. 

Toimetaja: Karl Kivil

Allikas: Politico/DW

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: