Eestis vahistatud väidetav FSB ohvitser anti üle USA-le

Kapo maja
Kapo maja Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Mullu USA palvel Eesti kaitsepolitsei poolt kinni peetud Vadim Konoštšjonok anti üle USA-le, kus astub reedel kohtu ette.

Konoštšjonoki pidas kapo Eestis USA palvel kinni mullu 6. detsembril. Tegu on väidetava FSB ohvitseriga, kes peeti Eestis kinni katses vedada Venemaale sõjavarustust.

USA föderaalne prokuratuur teatas reedel, et Eesti andis Konoštšjonoki USA-le üle ning reedel peaks ta astuma Brooklynis kohtu ette. Prokurörid soovitavad, et Konoštšjonok jääks kohtuprotsessi ajaks vahi alla, sest tema põgenemist peetakse äärmiselt tõenäoliseks, vahendas Reuters.

Kui Konoštšjonok 27. oktoobril piiril kinni peeti, oli tema valduses 35 erinevat tüüpi pooljuhti ja teisi elektroonilisi komponente. Samuti oli proovis ta üle piiri vedada tuhandeid USA-s toodetud USA snaiperrelvakuule.

Järgmisel korral peeti ta piiriületusel kinni 24. novembril, mil vedas endaga ligikaudu 20 kasti laskemoona.

Peale Konoštšjonoki kinnipidamist otsiti Eestis läbi ta pojale kuuluv ladu, kust leiti veel 170 kilogrammi laskemoona.

Lisaks Konoštšjonkile said detsembris süüdistuse kuritegelikus kokkuleppes ja Venemaa valitsuse rahapesus Venemaa kodanikud Jevgeni Grinin, Aleksei Ippolitov, Boris Livšits ja Svetlana Skvortsova ning USA kodanikud Alexey Brayman ja Vadim Yermolenko.

Süüdistatavad osalesid kokkuleppes hankida USA ettevõtetelt sõjatööstuslikku ja kahesuguse kasutusega elektroonikat kasutuseks Venemaa kaitsetööstusele. Hangitud seadmeid saab kasutada tuuma- ja ülihelikiiruslike relvade arendamisel.

Toimetaja: Marko Tooming

Allikas: ERR, Reuters

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: