Esmaspäeval püsib hoovihma võimalus

Foto: Ken Mürk/ERR

Esmaspäeval on sooja kuni 26 kraadi, üksikutes kohtades võib tulla hoovihma.

Euroopa lõunaosa ilm on praegu kuiva ja väga kuuma kõrgrõhuala määrata. Päevamaksimumid tõusid Itaaliast Türgini 40 kraadi ümbrusesse. Palavus trügis pühapäeval ka põhja poole ning nii Lätis kui Leedus oli sooja üle 30 kraadi, Eestis mõõdeti maksimum Valgas: 28,9 kraadi. Soojal õhul aitas põhja poole jõuda Norra merele koonduv aktiivne madalrõhkkond, mille niiske lohk Skandinaaviast üle Läänemere levis ja pühapäeva õhtuks Baltimaadesse saabus.

Ööl vastu esmaspäeva liigub madalrõhulohk ühes hoovihma ja äikesega üle Mandri-Eesti itta ning eemaldub hommikul Peipsi taha Venemaale. Itta eemaldub ka väga soe õhumass. Seejärel sirutub lõuna poolt lauge kõrgrõhuhari ja kindlustab sajuta ennelõuna. Päeva teises pooles tugevneb Norra merelt ulatuva madalrõhkkonna mõju ning mõnel pool areneb hoovihmapilvi.

Eeloleval ööl liiguvad hoovihmapilved üle Eesti itta. Sadu on kohati intensiivne ning mõnel pool paugub ka äike, Lääne poolt läheb ilm samal ajal selgemaks, kuid kohati tekib udu. Puhub edela- ja lääne-, Ida-Eestis öö hakul kagu- ja lõunatuul 3-9, rannikul puhanguti kuni 13 m/s. Äikesega võivad kaasneda tugevad tuulepuhangud. Sooja on 14 kuni 19 kraadi.

Esmaspäeva hommik on sajuta ning mõõduka edela- ja läänetuulega. Sooja on 17 kuni 20 kraadi.

Päeval areneb üksikutes kohtades hoovihmapilvi. Tuul puhub edelast ja läänest 4-10, puhanguti 13, rannikul kuni 15 m/s. Sooja on 21 kuni 26, rannikul kohati 18 kraadi.

Õhtul püsib mõnel pool hoovihma võimalus. Edela- ja läänetuul nõrgeneb veidi. Sooja on 18 kuni 23 kraadi.

Järgnevad päevad tulevad sageli vihmahoogudega ja puhangulise tuulega. Õhumass jaheneb: öised miinimumid langevad esialgu 10 kraadi ümbrusesse, nädala teises pooles ka mõni kraad madalamale. Päevane õhutemperatuur tõuseb teisipäeval mitu kraadi üle 20, järgnevatel päevadel 20 kraadi ümbrusesse, rannikul ja sajupilvede all on jahedam.

Saabuv öö möödub aga mitmel pool Eestis vihma ja kohati ka äikese seltsis. Päev tuleb üsna soe ning hoovihma tõenäosus suureneb alles pärastlõunal. 

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: