Trükivea tõttu jõudsid Pentagoni e-kirjad Malisse

Pentagon
Pentagon Autor/allikas: SCANPIX/Getty Images via AFP/ALEX WONG

Ajaleht The Times kirjutab, et trükivea tõttu jõudsid Pentagoni töötajate e-kirjad Lääne-Aafrika riigi Mali võimude kätte. Malis tegutsevad ka Wagneri palgasõdurid, nende juht on Venemaa värvikas sõjapealik Jevgeni Prigožin.

Pentagoni meilisõnum lõpeb järelliitega ".mil". Kogemata jäi aga välja täht  "i" ning meilid läksid aadressile ".ml". Seda kasutab Mali riik, vahendas The Times.

Ükski valesti suunatud kiri ei sisaldanud salastatud luureteavet. E-kirjad sisaldasid Pentagoni töötajate isiklikke andmeid, nagu maksu- ja meditsiinidokumendid. 

Valesti suunatud kirjadest rääkis ajalehele Financial Times Hollandi arvutispetsialist Johannes Zuurbier. Ta tegeles Mali .ml domeeni haldamisega.

Zuurbieri sõnul puutus ta Pentagoni kirjadega esimest korda kokku juba 10 aastat tagasi. Kirjad aga saabusid edasi ja sel kuul kirjutas ta ise Pentagonile. Zuurbieri sõnul hakkas ta leping Mali valitsusega lõppema ja ta hoiatas USA-d. Zuurbier muretses, et USA vaenlased võivad olukorda ära kasutada. 

Zuurbier ütles, et alates jaanuarist on ta Pentagonist kogunud ligi 117 000 kirja. Ühe päeva jooksul jõudis Malisse umbes tuhat kirja. 

"Kui on selline pidev juurdepääs, saab luureteavet hankida isegi ilma salastamata teabe olemasoluta," ütles USA riikliku julgeolekuameti endine juht Mike Rogers. 

Zuurbier ütles, et üritas pidevalt Pentagoniga ühendust saada. Ta pöördus isegi Hollandi võimude poole, et Amsterdam võtaks USA-ga ühendust. 

USA kaitseministeeriumi pressiesindaja ütles, et ministeerium on probleemist teadlik ja võimud rakendavad vajalikke meetmeid, et .mil domeeni e-kirjad ei edastataks valedesse domeenidesse.

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: