Tööstustoodangu tootjahinnad langesid juunis 1,9 protsenti

Puidutööstus
Puidutööstus Autor/allikas: Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Tööstustoodangu tootjahinnaindeks, mis iseloomustab Eestis nii koduturule kui ka ekspordiks valmistatud tööstustoodete hindade muutust, langes 2023. aasta juunis võrreldes maiga 0,4 protsenti ja võrreldes eelmise aasta juuniga 1,9 protsenti.

Indeksit mõjutas maiga võrreldes eelkõige hinnalangus puidutöötlemises ja puittoodete tootmises, metalltoodete ning kemikaalide ja keemiatoodete tootmises. Samuti mõjutas indeksit hinnatõus elektrienergiaga varustamises ja elektroonikaseadmete tootmises.

2022. aasta juuniga võrreldes mõjutas indeksit enim hinnalangus elektrienergiaga varustamises, puidutöötlemises ja kütteõlide tootmises. Vastupidist mõju avaldas toiduainete, elektriseadmete ja ehitusmaterjalide tootmise hinnatõus. Töötlevas tööstuses kokku oli hinnalangus 0,3 protsenti ja toiduainete tootmises hinnatõus 6,7 protsenti.

Ekspordihinnaindeks langes juunis võrreldes maiga 0,5 protsenti. Kõige rohkem langesid hinnad paber-, puit- ja metalltoodetel. Kõige rohkem tõusid hinnad elektrienergial, mäetööstuses ja naftasaadustel. Võrreldes 2022. aasta juuniga langes ekspordihinnaindeks 2,3 protsenti.

Impordihinnaindeks kasvas juunis võrreldes maiga 0,1 protsenti. Enim tõusid hinnad elektrienergial, naftasaadustel ning paberil ja pabertoodetel. Hinnad langesid enim põllumajandussaadustel, mäetööstuses ning kemikaalidel ja keemiatoodetel. Võrreldes 2022. aasta sama kuuga langes impordihinnaindeks 2,6 protsenti.

Tööstustoodangu tootjahinnaindeks juuni 2023 Autor/allikas: statistikaamet

Tööstustoodang u tootjahinnaindeksi ning ekspordi- ja impordihinnaindeksi andmeid kogub ning analüüsib statistikaamet majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi tellimusel, et saada aru, kuidas läheb Eesti majandusel.

Toimetaja: Huko Aaspõllu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: