Poola kutsus seoses Putini väitega välja Venemaa suursaadiku

Poola lipp.
Poola lipp. Autor/allikas: Birgit Püve/Vabariigi Presidendi Kantselei

Poola välisministeerium kutsus laupäeval välja Vene suursaadiku, kellele esitati protestinoot seoses Venemaa režiimi liidri Vladimir Putini avaldustega.

Putin väitis reedel, et Poolal on territoriaalsed ambitsioonid Ukraina lääneosas, aga ka Valgevenes, keda Putin lubas samas sõnavõtus rünnaku eest kõigi vahenditega kaitsta.

Lisaks rääkis Putin, et Poola läänepoolsed alad olevat olnud "Stalini kingitus" ning et Poola peaks olema tänulik Nõukogude Liidule iseseisvuse taastamise eest.

Vene suursaadik kutsuti välja seoses "Vene presidendi Vladimir Putini provokatiivsete avaldustega, aga ka ähvarduste ja teiste Vene Föderatsiooni vaenulike sammudega Poola ja meie liitlaste suunal", ütles Poola asevälisminister Paweł Jabłoński.

"Kohtumine oli väga lühike," lisas ta.

"Meie riikide piirid on täiesti puutumatud ja Poola on igasugusele sellega seotud revisionismile vastu," kinnitas Jabłoński.

Poola peaminister Mateusz Morawiecki ütles reedel Putini sõnavõtu järel, et Stalin oli sõjakurjategija, kes oli süüdi sadade tuhandete poolakate hukkumises.

Jabłoński ütles, et Putini kommentaar oli ühe sõjakurjategija katse puhastada süüst teine sõjakurjategija.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: AFP-BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: