Uue nädala algus toob pisut kuivema ilma

Foto: Ken Mürk/ERR

Esmaspäeval jääb Eesti kahe madalrõhuala vahele laugesse kõrgrõhuharja, ja seega mööduvad nii öö kui ka päev suurema sajuta.

Esmaspäeva öö tuleb vähese ja vahelduva pilvisusega ning kohati sajab hoovihma. Pärast keskööd on sisemaal aga enamasti selge ja sajuta, kuid paiguti tekib udu. Puhub valdavalt edela- ja läänetuul 1 kuni 7, Virumaa rannikul kuni 10 meetrit sekundis. Saartel pöördub tuul aga lõunakaarde. Õhutemperatuur on 6 kuni 13 kraadi.

Hommik jätkub vähese ja vahelduva pilvisusega. Lääne-Eestis võib olla ka üksikuid vihmahooge. Puhub edela- ja lõunatuul 2 kuni 7 meetrit sekundis ning termomeeter näitab kuni 16 kraadi.

Ka päev pilvkattesse suuri muutusi ei too. Kohati sajab hoovihma ning võib olla ka äikest. Tuul on läänekaarest, saartel lõunakaarest 3 kuni 9, pärastlõunal põhjarannikul puhanguti kuni 11 meetrit sekundis. Sooja tuleb 17 kuni 21 kraadi.

Õhtul läheb aga taevas kõikjal selgemaks ning sajuvõimalus on väike. Tuul puhub edelast, saartel kagust 4 kuni 8, rannikul puhanguti 11 meetrit sekundis ning õhutemperatuur ulatub maksimaalselt 18 kraadini.

Nädal läheb edasi vihmasaju saatel. Teisipäeval on oodata paiguti üsna intensiivset sadu ning alles õhtul hakkab sadu hõrenema. Alates kolmapäevast on kohatised hoovihmad. Õhutemperatuur jääb päevasel ajal vahemikku 16 kuni 23, öisel ajal 7 kuni 16 kraadi.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: