Berliin plaanib toetada kiibisektorit 20 miljardi euroga

Saksamaa pealinn Berliin
Saksamaa pealinn Berliin Autor/allikas: SCANPIX/AFP/STEFANIE LOOS

Berliin tahab tugevdada riigi tehnoloogiasektorit ja tarneahelaid ning Saksa valitsus plaanib eraldada 20 miljardit eurot, et toetada riigis pooljuhtide tootmist.

Berliin toetab Saksamaa ja rahvusvahelisi firmasid. Valitsus võtab raha kliimafondist (KTF), ütlesid asjaga kursis olevad inimesed uudisteagentuurile Bloomberg

Berliin lõi KTF-i selleks, et toetada majanduse muutumist kliimaneutraalseks. Saksamaa on fondi ulatust laiendanud, kuna Berliin plaanib kärpida jooksvaid kulutusi. 

USA tehnoloogiafirma Intel plaanib 17 miljardi euro eest rajada kiibitehase Saksamaal asuvasse Magdeburgi linna. Saksamaa valitsus lubas hiljuti, et investeerib tehasesse 10 miljardit eurot. Saksamaa plaanib toetada veel Taiwani firma TSMC-i tehase ehitamist. Toetust saab ka Saksamaa kiibifirma Infineon Technologies AG. 

Kokku on eraldanud Berliin TSM-ile ja Infineonile seitse miljardit eurot.

Uue plaani raames eraldab Berliin kiibifirmadele veel kolm miljardit eurot. 

Berliin muretseb, et Euroopa sõltub liiga palju Aasia riikides toodetud  kiipidest. Saksamaa avalikustas hiljuti ka uue strateegia Hiina suhtes. Dokument valmis pärast kuid kestnud vaidlusi Saksamaa valitsuses selle üle, kuidas Hiinale läheneda. 

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: