PTA: Egiptuse päritolu porgandid tuleb saaste tõttu müügilt eemaldada

Porgandid.
Porgandid. Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Põllumajandus- ja toiduamet (PTA) teatas, et Karlskroona edasi müüdud Egiptuse päritolu porgandid sisaldasid lubamatus koguses taimekaitsevahendi jääki ning need tuleb müügilt eemaldada.

Kõik toidukäitlejad, kes on ostnud Karlskroona müüdud Egiptuse päritolu värskeid porgandeid, mille partii number on 78344, peavad toote turult kõrvaldama ja teavitama sellest PTA-d.

Ameti toiduosakonna peaspetsialisti Kaisa Orgusaare sõnul tuvastati porgandis taimekaitsevahendi jääki potentsiaalselt ohtlikus koguses.

"Ettevõtet kohustati tooted turult tagasi kutsuma ning edastama ametile vajalikud dokumendid. Ettevõte pole kõiki vajalikke dokumente ametile edastanud, kuid loodame, et teeb seda peatselt ning kutsub saastunud tooted turult tagasi," selgitas Orgusaar.

Kokku saabus Eestisse üle seitsme tonni porgandeid, mis sisaldasid taimekaitsevahendi jääki Fenamiphos. Tuvastatud kogus võib kujutada ohtu inimese tervisele.

Kui toode, mis ei vasta toiduohutusnõuetele, on tarbijani jõudnud, siis on toidukäitleja õigusaktist tulenev kohustus anda tarbijatele tõhusat ja täpset teavet toote kõrvaldamise põhjuste kohta. Samuti toimetab toidukäitleja tarbijatele juba tarnitud tooted vajaduse korral tagasi.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: