Ekspress Grupi esimese poolaasta kasum vähenes 71 protsenti

Delfi, Eesti Ekspressi jt Ekspress Grupi väljaannete toimetuste maja Narva maanteel
Delfi, Eesti Ekspressi jt Ekspress Grupi väljaannete toimetuste maja Narva maanteel Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Meediakontserni Ekspress Grupp esimese poolaasta puhaskasum oli 0,2 miljonit eurot, mis on 71 protsenti vähem võrreldes eelmise aastaga. Ettevõtte teatel tõid kaotuse kasumis kahjumliku kojukandeteenuse sulgemisega seotud ühekordsed kulud ning kõrged intressid.

AS-i Ekspress Grupp kuue kuu müügitulu kasvas aastases võrdluses 18 protsenti ja ulatus 35,3 miljoni euroni. Koos ühekordsete erakorraliste kuludega teenis kontsern esimese poolaasta tulemusena kahjumit 100 000 eurot.

"Puhaskasumi vähenemist mõjutavad peamiselt AS-iga Express Post seotud ühekordsed sulgemiskulud ja esimese poolaasta suurenenud kahjumlikkus kojukande äritegevuses kokku summas 0,6 miljonit eurot," kommenteeris Ekspress Grupi juhatuse esimees Mari-Liis Rüütsalu.

Nüüdseks on kojukandeteenus Express Postis lõpetatud ning Rüütsalu kinnitusel ühekordseid likvideerimiskulusid ja kahjumlikku tegevust kontserni järgmistes kvartalites enam ei kajastu.

Rüütsalu lisas, et puhaskasumi taset on mõjutanud lisaks Euribori tõusuga kasvanud intressimäärad 0,3 miljoni euro võrra ja kontserni investeeringutest tulenev amortisatsioonikulu kasv.

Ekspress Grupi kasum enne intresse, makse, kulumit ja amortisatsiooni (EBITDA) kasvas samal ajal 25 protsenti, ulatudes 3,6 miljoni euroni. Juuni lõpus moodustas digitaalsete tulude osakaal 82 protsenti Ekspress Grupi kogukäibest. 2023. aasta teise kvartali müügitulu kasvas 13 protsenti, ulatudes 18,5 miljoni euroni.

Ekspress Grupi digitaalsete tellimuste hulk kasvas esimesel poolaastal võrreldes eelmise aasta sama perioodiga Balti riikides kokku 24 protsenti ja ulatus juuni lõpus 175 400 tellimuseni.

30. juuni seisuga oli kontsernil rahalisi vahendeid 6,1 miljonit eurot. Esimese poolaasta jooksul on kontsern ostnud tagasi kokku ühe miljoni euro eest aktsiad ja maksnud aktsionäridele dividende summas 1,5 miljonit eurot.

AS Ekspress Grupp on Baltimaade meediakontsern, mille tegevus hõlmab veebimeedia sisutootmist ning ajalehtede, ajakirjade ja raamatute kirjastamist. Samuti haldab kontsern elektroonilist piletimüügiplatvormi ja piletimüügikohtasid ning pakub väliekraanide teenust Eestis ja Lätis. Põhiosas Hans H. Luigele kuuluv Ekspress Grupp alustas tegevust 1989. aastal ja annab tööd ligi 1600 inimesele.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: