Norra võimud evakueerisid maalihkeohu tõttu üle 30 inimese

2021. aastal Norras Gjerdrumis toimunud maalihe
2021. aastal Norras Gjerdrumis toimunud maalihe

Norras asuvas Vistdalenis on maalihkeohu tõttu evakueeritud üle 30 inimese, teatasid pühapäeval võimuesindajad.

Piirkonnas on aset leidnud tugevad vihmasajud ja mitmed nendest põhjustatud maalihked, mis on tekitanud märkimisväärset kahju.

Viimastel andmetel hävines vähemalt üks hoone, mis vajus koos maalihkega merre. Norra politsei teatel sai kaks inimest kergelt vigastada.

Inimesed on evakueeritud ka lähedalasuvas Eidsvagis.

Küla peatee ja surnuaed on vee all ning uputus on muu hulgas ka kohaliku hotelli keldris. Eidsvagi päästetöötajad olid varem Vistdaleni maalihkepiirkonda appi läinud ja seetõttu kutsuti asulasse abi mujalt riigist. 

Talunik Joakim Lange ütles rahvusringhäälingule, et kahjud on suured ja ta pidi koos perega põgenema.

"See on hirmutav. Arvasin, et see on midagi, mida näete uudistes, kuid te ei koge seda ise. Nägime aknast maalihet ja pidime välja tulema ja kasutama traktorit, sest vett oli nii palju," rääkis Lange.

Mõlemad õnnetuspiirkonnad asuvad Molde vallas, kus on loodud kriisimeeskond ja jälgitakse tähelepanelikult olukorda. Abi pakkunud ka erinevad ametiasutused ja abiorganisatsioonid. Näiteks saatis Punane Rist piirkonda oma töötajad.

Toimetaja: Karl Kivil

Allikas: BNS/STT

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: