Elmo Rent otsib taas uusi investoreid

Elmo rent
Elmo rent Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Viimase kahe aasta jooksul üle kuue miljoni euro kaasanud Elmo Rent otsib taas uusi investeerijaid. Intressi lubab ettevõte lausa 17 protsenti aastas.

Elmo Rent pakub potentsiaalsetele investoritele laiali saadetud e-kirjas võimalust investeerida 2500 või 4500 eurot 17 protsendi intressiga aastas. Nasdaq Balti reguleeritud turul pakuvad ettevõtted võlakirjade eest keskmiselt 4,8 protsenti intressi.

Raha kaasab hiljuti fookust vahetanud ettevõte kirja järgi selleks, et rahuldada kõrghooaja nõudlust teenuse järele. Investoritele on kavas kirja kohaselt laen tagastada olemasoleva vanema autopargi müügist või välisinvestoritelt saadavatest käibevahenditest, mille kaasamine samuti praegu käib.

Viimase kahe aastaga on Elmo Rent investoritelt kaasanud üle kuue miljoni euro.

Elmo Rent jäi 2022. aastal rohkem kui 1,5 miljoni euroga kahjumisse, mis on rohkem kui kaks korda suurem, kui prognoositud. Peamise põhjusena tõi ettevõte välja, et loobus algselt plaanitud taksoteenuse käivitamisest. Selle asemel arendas ettevõte välja kaugjuhtimistehnoloogia ja uue äpi renditeenuse jaoks.

Elmo Rendi tegevjuhi Enn Laansoo Jr sõnul kaasab firma uut suuremat summat raha, et oma tehnoloogiat maailma erinevates riikides tutvustada, värvata juurde insenere ja arendada välja kolmanda põlvkonna kaugjuhtimistehnoloogia.

Uus tehnoloogia on Laansoo sõnul äratanud suurt huvi: "Praegu tegeleme kolme erinevasse riiki sisenemisega, kuhu oma tehnoloogiat litsentsida."

2021. aasta lõpus planeeris Elmo Rent 2023. aasta lõpetada rohkem kui 590 000 eurose kasumiga. Ettevõtte võlakoormus suurenes 2022. aasta lõpuks enam kui kolme miljoni euro suuruseks.

Elmo Rendi rahakaasamised:

2022. maist 2023. aasta aprillini 2,6 miljonit eurot kasvukapitalifondidelt;

2022. jaanuaris aktsiate teise avaliku pakkumisega 1,4 miljonit eurot;

2021. detsembris 374 094 eurot toetust EAS-ilt;

2021. aasta juunis aktsiate esimese avaliku pakkumisega 1,9 miljonit eurot.

Elmo Rendi aktsiatega saab kaubelda Nasdaqi börsi First North alternatiivturul, kus Elmo Rent on noteerinud üle 2,4 miljoni aktsia.

Esmapakkumise tegi Elmo Rent 2021. aasta juunis hinnaga viis eurot. Praegu maksab aktsia 1,74 eurot.

37 protsenti Elmo Rendi aktsiatest kuulub Lühirent OÜ-le ja 31 protsenti Priit Haljak OÜ-le.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: