Laupäeval läheb ilm soojemaks ja sadu on oodata vähem

Foto: Liis Heinam

Reedel ilma kujundanud madalrõhkkond eemaldub Skandinaavia põhjaaladele, Eestis aga suureneb Venemaal tugevneva kõrgrõhkkonna mõju. Soojas õhumassis tuul nõrgeneb, taevas selgineb ning esineb vaid üksikuid vihmahooge.

Öö vastu laupäeva on Eestis vähese ja vahelduva pilvisusega ning üksikute vihmahoogudega. Kohati võib tekkida udu. Puhub edelatuul 4 kuni 10, rannikul iiliti kuni 15 meetrit sekundis. Hommikuks tuul nõrgeneb. Õhusooja on 12 kuni 18 kraadi.

Laupäeva hommik tuleb vahelduva pilvisusega ja sajuta, ent mõnel pool võib olla udu. Puhub edelatuul 3 kuni 9 meetrit sekundis ning plusskraade on termomeetril 15 kuni 18.

Päeval on vähese ja vahelduva pilvisusega ilm ning võib tulla üksikuid vihmahooge. Puhub valdavalt edela- ja lõunatuul 2 kuni 8 meetrit sekundis. Sooja on oodata 20 kuni 26, rannikul kohati siiski vaid kuni 18 kraadi. 

Õhtu tuleb vähese ja vahelduva pilvisusega. Lõuna-Eestis on taevas kohati pilvisem, kuid siiski peamiselt sajuta. Tuul on nõrk ja muutliku suunaga ning õhutemperatuur jääb 17 ja 23 kraadi vahele.

Pühapäev algab pilves selgimistega, kuid pärastlõunaks taevas selgineb. Päeva esimeses pooles sajab mitmel pool hoovihma ning võib tulla äikest. Õhutemperatuur tõuseb kohati 30 kraadini.

Kuum ilm jätkub ka esmaspäeval, mil sooja tuleb kuni 31 kraadi. Pärastlõunal on pilvisus vahelduv ning mitmel pool tuleb tugevate sajuhoogudega äikesevihma.

Teisipäevast alates ilmad taas jahenevad ehk temperatuuri maksimumid jäävad tagasihoidlikult 21, 22 kraadi juurde.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: