Vandaalid lõhuvad Kohtla-Järvel laulupeonäitust

Kohtla-Järvele paigaldatud rändnäitust "Laulupeo teekond läbi aja" on vähem kui kuu aja jooksul lõhutud neli korda. Linnavalitsus alla ei anna ja kavatseb hoida näitust linnas kuni suve lõpuni.

Kohtla-Järve linnavalitsuse ette püstitati rändnäitus juuli algul. Näitus koosneb 72 suurest fototahvlist, mida linnavalitsus on pidanud juba mitu korda parandama ja mõne isegi välja vahetama.

"Üks pilt on katki löödud ja piltide all olevad infostendid on peamiselt lõhkumise objektiks sattunud. Siin on lõhutud kas tõukeratastega või käte ja jalgadega vehkides," selgitas abilinnapea Erik Setšekov.

Linnavalitsuse esine väljak on turvakaameraid täis pikitud ning lõhkujaid on hästi näha. Tegemist on eri vanuses noortega.

Ja kuigi esialgu arvati, et lõhkujatel on näitusega mingid ideoloogilised probleemid, siis lõpuks jõuti selgusele, et tegemist on noorusliku uljuse ja ulakusega.

"Mõne lapse oleme juba tuvastanud ja nendega läbi rääkinud. On toimunud perevestlusi. Samuti on soovitatud ka vanematel võtta linnavalitsusega ühendust, et läbi rääkida kompenseerimise võimalusi," ütles politsei- ja piirivalveameti piirkonnavanem Anna Tihhomirova.

Linnavalitsus, mis on kulutanud näituse remondiks pea 600 eurot, alla anda ei kavatse.

"Me tahame neid müüte murda, et Kohtla-Järve linnas ei ole võimalik selliseid näitusi ja üritusi korraldada. Tahame, et näitus püsiks siin augusti lõpuni. Üks-kaks vandalismiakti ei murra meid," ütles Setškov.

Enne Kohtla-Järvet lõhuti rändnäitust Kundas. Kohtla-Järvelt liigub laulupeonäitus Narva.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: