Elon Musk lubab katta säutsude tõttu vallandatud inimeste õiguskulud

X (endine Twitter) ja Elon Musk
X (endine Twitter) ja Elon Musk Autor/allikas: SCANPIX/Kenula Pathirathna/ZUMA Press Wire

Elon Musk lubas katta nende inimeste õiguskulud, kel on tekkinud Twitteri postituste või laikide tõttu probleemid oma tööandjaga.

Miljardär Elon Musk teatas laupäeval, et kui kasutajatel sotsiaalmeedia keskkonnas X (varem tuntud kui Twitter) on tekkinud oma postituste või laikide tõttu probleeme tööandjatega, siis on X valmis katma selle vaidluse õiguskulud.

Musk lubas oma postituses, et õiguskulude katmise määral ei ole piire. Musk lubas jätkupostituses, et X mitte ainult ei lähe kohtusse, vaid võtab sihikule ka selliste tööandjate juhtkonna. Mitmed Muski algsele postitusele vastanud kontod juhtisid tähelepanu, et Muski lubadus võib sisuliselt kehtida ka nende Twitteri töötajate suhtes, kes Muski Twitteri ülevõtmise järel vallandati. 

Mitmed endised Muski kosmoseettevõtte SpaceX töötajad on samuti väitnud, et nad vallandati Elon Muski kritiseerimise pärast, kirjutas The New York Times eelmisel sügisel.

Forbes tõi esile, et pole päris selge, miks Musk sellise avaliku pakkumise tegi, kuid see ilmus pärast skandaali, mille käigus peatati ühe NASCAR-i võidusõitja sõidud, kuna ta laikis Instagramis George Floydi proteste mõnitanud meemi.

Algsele postituse järgnenud arutelus mainis Musk, et ka endise USA presidendi Donaldi Trumpi suhtes algatatud õiguslikud sammud ei ole tema arvates õiged. Musk ütles seda vastusena konto "Libs of Tiktok" kommentaarile, milles väideti, et valitsus kohtles endist presidenti Twitteris öeldu tõttu ebaõiglaselt.

Elon Musk ostis Twitteri 2022. aasta sügisel ning on sestsaadik vallandanud tuhandeid töötajaid, sealhulgas teda kritiseerinud Twitteri töötajaid. Musk on varem korduvalt rõhutanud sõnavabaduse tähtsust Twitteris, mille käigus on ta lõdvendanud Twitteri sisu modereerimise reegleid ja taastanud paljud varem sundsuletud kontod.

Ühe Suurbritannias paikneva mittetulundusühingu eelmisel aastal avaldatud raporti kohaselt ei eemaldata sotsiaalmeediakeskkonnas X vihkamisele üles kutsuvat sisu, kui seda on postitanud tasulised kontod läbi Twitter Blue teenuse. Eelmisel nädalal kaebas X selle organisatsiooni kohtusse.

Forbesi hinnangul on Elon Muski varade väärtus 232,5 miljardit dollarit, mis teeb temast augusti alguse seisuga maailma rikkaima inimese.

Toimetaja: Allan Aksiim

Allikas: Forbes

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: