Riigiga suhtlemine muutub kiiremaks

Reformierakonna juhatuse koosolek pärast valimisvõitu
Reformierakonna juhatuse koosolek pärast valimisvõitu Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Justiitsministeerium valmistas ette seadusemuudatuse, millega lühendataks riigile esitatud pöördumistele vastamise tähtaega poole võrra. Ministeerium ootab eelnõule tagasisidet.

"Eelnõu eesmärk on parendada riigi ja kohalike omavalitsuste teenuste kättesaadavust. Selleks lühendame aega, mille jooksul peab märgukirjale või selgitustaotlusele vastama 30 päevalt 15 päevale," sõnas justiitsminister Kalle Laanet ning lisas, et endiselt jääb kehtima põhimõte, et vastata tuleb viivitamata ning keerulisemate pöördumiste puhul jääb võimalus vastamise tähtaja pikendamiseks.

"Muudatus puudutab eelkõige riigi või  kohaliku omavalitsuse üksuse asutusi ning muu avalik-õigusliku juriidilise isiku asutusi, kuid märgukirja või selgitustaotluse adressaadiks võib olla ka mittetulundusühing, sihtasutus, füüsilisest isikust ettevõtja ja äriühing sellise teabe puhul, mis puudutab riigi või kohaliku omavalitsuse eelarveliste vahendite kasutamist," selgitas justiitsminister.

Muudatus on osa koalitsioonileppest ning eelnõu esitati kooskõlastamiseks kõikidele ministeeriumidele ja riigikantseleile ning arvamuse andmiseks presidendi kantseleile, õiguskantsleri kantseleile, riigikohtule ja linnade ja valdade liidule.

Toimetaja: Mari Peegel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: