Läti peaminister teatas valitsuse tagasiastumisest

{{1692010740000 | amCalendar}}
Foto: Ken Mürk/ERR

Läti peaminister Krišjanis Karinš (Uus Ühtsus) teatas tagasiastumisest, mis peaks tema sõnul toimuma sel nädalal. Karinš uuesti peaministriks saada ei soovi, ehkki tema erakond osaleks uues valitsuses.

"Neljapäeval annan ma valitsuse tagasiastumise avalduse presidendile," ütles Karinš.

Karinši ja praeguse valitsuskabineti tagasiastumine sillutab teed uue valitsuse moodustamisele, mille potentsiaalseks tuumikuks saavad Uus Ühtsus, Roheliste ja Talurahva Liit (SZK) ning Progressiivsed, teatas BNS.

Praegune valitsuskabinet jätkab oma ülesannete täitmist kuni uue valitsuse kinnitamiseni seimi poolt.

Peaminister alustas eelmisel nädalal läbirääkimisi uue koalitsiooni ja valitsuse moodustamiseks. Reedel pidas ta läbirääkimisi Progressiivsete ning Roheliste ja Talurahva Liiduga, kes koos Uue Ühtsusega võivad moodustada uue koalitsiooni tuumiku.

Senised koalitsioonipartnerid Ühisnimekiri (OS) ja Rahvuslaste Ühendus keeldusid reedel läbirääkimistel osalemast.

Varem tegi Karinš valitsuse dünaamilisema töö saavutamiseks ettepaneku mitmete ministrikohtade roteerimiseks, kuid Ühisnimekiri ja Rahvuslaste Ühendus lükkasid ettepaneku tagasi, millega seoses teatas peaminister uue valitsuse moodustamisest.

Peaministri sõnul selgus pärast pikki kõnelusi, et Ühisnimekiri ja Rahvuslaste Ühendus teevad kõik endast oleneva, et pidurdada katseid valitsusse dünaamikat juurde tuua. Kui praegune valitsus dünaamikat pakkuda ei suuda, on vaja uut, ütles Karinš.

Ühtlasi kutsus ta valitsust ja Uue Ühtsuse fraktsiooni üles esitama uut peaministrikandidaati. Karinš ise sellele ametikohale kandideerida ei kavatse.

Sotsiaalminister Evika Silina sõnul otsustab erakond uue peaministrikandidaadi kolmapäeval.

Toimetaja: Mait Ots

Allikas: ERR, BNS, Reuters

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: