Ravimite hulgimüüja Magnum Medicali käive ületas 222 miljonit eurot

Ravimid.
Ravimid. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Ravimeid hulgi apteekidele, haiglatele ja teistele hulgimüügifirmadele müüva Magnum Medical OÜ eelmise majandusaasta käive oli 222 miljonit eurot ja aastaga kasvas see üle 14 protsendi.

Eestis tegeleb ravimite hulgimüügiga üle poolesaja ettevõtte, kuid ravimite hulgiturul on suuremaid tegijaid kaks. Neist kõige suurema käibega on suurärimees Margus Linnamäele kuuluv Magnum Medical, mis tegeleb ravimite ja teiste tervisetoodete hulgimüügiga ning osaleb aktiivselt ka riigihangetel.

Ettevõtte käive mullusel majandusaastal, mis vältas 2021. aasta 1. maist möödunud aasta 30. aprillini, ulatus 222,2 miljoni euroni. Samal ajal kasvas ettevõtte puhaskasum 241 000 euroni, eelnenud aastal oldi 199 000 euroga kahjumis.

Tänavu teises kvartalis oli ettevõtte käive äriregistri andmetel 158,6 miljonit eurot ning seal töötas 27 inimest.

Tegevuskeskonna kohta märkis ettevõte aastaaruandes, et Ukrainas lahvatanud sõja tõttu pingestusid tarneahelad ja majanduskeskkond halvenes, kuid kuna ravimisektor on üldiselt stabiilne, ei ole sellel negatiivset mõju Magnum Medicali majandustulemustele.

Teine suur ravimite ja apteegikaupade hulgimüüja Tamro Eesti OÜ, mille omanikfirma on Phoenix Baltics Holding SIA, kasvatas viimasel majandusaastal käivet üle 17 protsendi, puhaskasum suurenes aga ligi 35 protsenti.

Tamro Eesti sai kliendilepingutest ligi 191 miljonit eurot müügitulu ja puhaskasumit teeniti aruandeaastal, mis algas mullu veebruarist ja lõppes tänavuse jaanuari lõpuga, 4,65 miljonit eurot.

Nii käibe- kui kasuminumber suurenesid aastaga: eelnenud majandusaastal oli käive 162 miljonit eurot ja kasum 3,45 miljonit eurot.

Tänavuse aasta teises kvartalis oli Tamro Eesti maksustatav käive 87,6 miljonit eurot. Töötajaid oli ettevõttes 186.

Kui varem tegutses Eesti ravimite hulgiturul kolmanda peamise tegijana Margus Linnamäe vennale Aivar Linnamäele kuulunud Apteekide Koostöö Hulgimüük OÜ, siis 2020. aasta oktoobrist alates see enam aruande kohaselt ravimite hulgimüügiga ei tegele.

Teised ravimite hulgimüüjad jäävad oma tulemustelt kahele suurele märkimisväärselt alla.

Roche Eesti OÜ asutati 2005. aastal, mil see võttis üle HoffmannLa Roche 1997. aastast tegutsenud filiaali tegevuse. Etteõte kuulub Šveitsi firmale Roche Finanz AG ja selle põhitegevusalad on ravimite import ja hulgimüük, turundus ja kliinilised uuringud. 2022. aasta kujunes ettevõtte hinnangul edukaks.

"Säilitasime liidripositsiooni onkoloogias ja panustasime arendustegevusse, algatades uusi ravimiuuringuid Eestis," märkis Roche Eesti aastaaruandes.

Eelmisel aastal oli ettevõtte käive 37,5 miljonit eurot ja aastaga kasvas see ligi 6,5 miljoni euro võrra. Kasumit teeniti 1,18 miljonit eurot ja ka kasuminumber oli mullusega võrreldes veidi suurem.

Leedu ettevõtte Euroapotheca UAB omandisse kuuluva Baltfarma OÜ käive oli mullu 32 miljonit eurot ja see kasvas aastaga ligi 11 protsendi võrra.

Ettevõtte puhaskasum oli 660 000 eurot, mis oli tähelepanuväärne kasv, arvestades, et eelnenud aastal jäädi 494 000 euroga kahjumisse.

Aastakümneid ravimite hulgimüügiga tegelenud AS Oribalt Tallinn kuulub UAB Oribalt Vilniusele. Oribalt Tallinna käive oli eelmisel aastal kaheksa miljonit eurot, mis oli võrreldes eelnenud aastaga ligi kahe miljoni eurone kasv. Aruandeaastal jäi ettevõte 14 000 euroga kahjumisse.

Oribalt Tallinn peab ka tervise- ja ilutoodete e-poodi Sinuteek, mille müük kasvas mullu 273 protsenti.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: