Reedel saab nautida nii päikest kui ka vihmasadu

Foto: Ken Mürk/ERR

Öösel vastu reedet peaks taevas rahulikuks jääma, kuid laupäevast on taas suurem äikesevõimalus.

Reedel jäävad lõunapoolsed Läänemeremaad Skandinaavias valitseva kõrgrõhuala ja lõunast peale suruva madalrõhulohu piirimaile. Eestis kujundab päeva esimesel poolel ilma pigem kõrgrõhkkond, seega saab nautida rohkem päikesepaistet, päeva teisel poolel aga sajuvõimalus suureneb. Laupäeval kõrgrõhkkonna mõju aegamööda nõrgeneb ning Balti riike jääb lõunast survestama madalrõhulohk, millest hoogsajupilved lõpuks ka Eesti kohale jõuavad. Õhumass soodustab ka äikesepilvede arengut.

Öö vastu reedet möödub vähese ja vahelduva pilvisusega. Lõuna-Eestis sajab kohati ka hoovihma. Paiguti tekib udu. Puhub põhjakaare tuul 2-8 m/s ja termomeetrinäit jääb 11 ja 17 kraadi vahele.

Reede hommikul pilvkate oluliselt ei muutu ning eelkõige Lõuna-Eestis on jätkuvalt hoovihmavõimalus. Tuul puhub kirdest- ja idast 2-8, rannikul puhanguti kuni 11 m/s. Õhutemperatuur ulatub kuni 18 kraadini.

Päeval on samuti vahelduva pilvisus. Üksikuis paigus sajab ka hoovihma ning õhtupoolikul võib olla äikest. Puhub ida- ja kirdetuul 3-9, põhjarannikul puhanguti kuni 13 m/s ning õhusoe kerkib maksimaalselt 25 kraadini.

Õhtu möödub samuti vahelduva pilvisusega. Lõuna-Eestis ja Lääne-Eesti saartel võib paiguti sadada hoovihma. Tuul on kirdest- ja idast 2-8, põhja- ja saarte rannikul 5-10, puhanguti kuni 13 m/s. Õhutemperatuur on 19 kuni 23 kraadi.

Nii nädalavahetus kui ka uue nädala algus toovad endaga kaasa hoovihma ning äikest. Nädalavahetusel on päevane õhutemperatuur 20 kuni 26 kraadi, uuest nädalast hakkab aga vaikselt jahedamaks muutuma. Teisipäeval on oodata ka päris tugevaid tuulepuhanguid.

Toimetaja: Mari Peegel

Allikas: AK

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: