Juulikuus oli Euroopa Liidu kiireim inflatsioon jätkuvalt Ungaris

Turg
Turg Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Juulis aeglustus Eurostati täpsustatud andmetel aastainflatsioon Euroopa Liidus (EL) juunikuu 6,4 protsendilt 6,1 protsendile, euroalal aga 5,5 protsendilt 5,3 protsendile, kiireim inflatsioon oli 17,5 protsendiga endiselt Ungaris.

Eestis aeglustus aastane inflatsioon samal ajal 9 protsendilt 6,2 protsendile. Aasta varem oli inflatsioonimäär Eestis lausa 23,2 protsenti, EL-is aga 9,8 protsenti ja euroalal 8,9 protsenti, teatas Eurostat. 

Nendest euroala liikmesriikidest, mille kohta on Eurostatil andmed, oli inflatsioon juulis 1,7 protsendiga aeglaseim Belgias. Järgnesid 2 protsendiga Luksemburg ja 2,1 protsendiga Hispaania. Kiireim inflatsioon lisaks Ungarile oli veel 10,3 protsendiga nii Slovakkias kui ka Poolas. 

Võrreldes juunikuuga aeglustus aastane inflatsioon 19 liikmesriigis, kiirenes seitsmes ja püsis stabiilsena ühes liikmesriigis.

Inflatsiooni kiirenemisesse euroalal panustasid eelmisel kuul enim, 2,47 protsendipunktiga, teenused. Järgnesid 2,20 punktiga toidu-, joogi- ja tubakakaubad ning 1,26 punktiga tööstuskaubad. Energiahindade mõju oli aga negatiivne, -0,62 protsendipunkti.

Lätis aeglustus juunis inflatsioon 6,6 protsendile ja Leedus 7,2 protsendile. Soomes kiirenes aga juunikuu 4,1 protsendilt 4,2 protsendini ning Rootsis püsis kuuvõrdluses 6,3 protsendil.

Toimetaja: Barbara Oja

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: