Juulis mõjutas tootjahinnaindeksit enim hinnalangus puidutöötlemises

Stora Enso Näpi saeveski.
Stora Enso Näpi saeveski. Autor/allikas: Dmitri Fedotkin/ERR

Tööstustoodangu tootjahinnaindeks, mis iseloomustab Eestis koduturule ja ekspordiks valmistatud tööstustoodete hindade muutust, langes juulis võrreldes juuniga 1,0 protsenti ja võrreldes 2022. aasta juuliga 3,2 protsenti.

Statistikaameti juhtivanalüütiku Germo Valgenbergi sõnul mõjutas indeksit juuniga võrreldes eelkõige hinnalangus puidutöötlemises ja puittoodete tootmises ning elektroonikaseadmete ja plasttoodete tootmises. "Samuti mõjutas indeksit hinnatõus kütteõlide tootmises," lisas Valgenberg.

2022. aasta juuliga võrreldes mõjutas indeksit enim hinnalangus elektrienergiaga varustamises, puidutöötlemises ja kütteõlide tootmises.

Vastupidist mõju avaldas toiduainete ja elektriseadmete tootmise hinnatõus.

Töötlevas tööstuses kokku oli hinnalangus 1,1 protsenti ja toiduainete tootmises hinnatõus 5,8 protsenti.

Ekspordihinnaindeks langes juulis võrreldes juuniga 0,3 protsenti. Kõige rohkem langesid hinnad elektrienergial, mäetööstuses ning kummi- ja plasttoodetel. Kõige rohkem tõusid hinnad rõivastel, naftasaadustel ja elektriseadmetel. Võrreldes 2022. aasta juuliga langes ekspordihinnaindeks 3,0 protsenti.

Impordihinnaindeks langes juulis võrreldes juuniga 0,9 protsenti. Enim langesid hinnad elektrienergial, mäetööstuses, põllumajandussaadustel ja puittoodetel. Hinnad tõusid enim kemikaalidel ja keemiatoodetel ning naftasaadustel. Võrreldes 2022. aasta sama kuuga langes impordihinnaindeks 4,9 protsenti.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: