Michal vahetas RMK nõukogus viis liiget välja

Kristen Michal
Kristen Michal Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Kliimaminister Kristen Michal (Reformierakond) tegi valitsusele ettepaneku nimetada viis uut Riigimetsa Majandamise Keskuse (RMK) nõukogu liiget ning edastas uuenenud nõukogule ja juhatusele ootused RMK tegevusele.

RMK üheksakohalisest nõukogust lahkuvad Priit Lomp, Hardi Tullus, Margit Martinson, Ülo Needo ja Randel Länts.

Uuteks nõukogu liikmeteks saavad Michali ettepanekul Kadri Land, Marek Metslaid, Karel Rüütli, Pille Ligi ja Keit Kasemets.

Senised nõukogu liikmed Ahti Kuningas, Merike Saks, Yoko Alender ja Jevgeni Ossinovski jätkavad oma tööd.

Kliimaminister sõnastas kirjas RMK nõukogule ja juhatusele ka riigi ootused RMK tegevuse osas, tõstes esile RMK mitmekülgset rolli riigimaade haldamisel ja avalike hüvede tagamisel.

Lisaks riigimetsa kestlikule ja kliimamuutustele vastupidavale majandamisele on riigi ootustes olulisel kohal loodus- ja pärandkultuuriväärtuste kaitse ja taastamine, looduskaitsetööde korraldamine, elurikkust soosiv ja kliimamuutusi leevendav riigimaade haldamine, looduses liikumise motiveerimine ja korraldamine ning loodusteadlikkuse tõstmine.

Kliimaministri seatud ootused on peamiseks sisendiks hetkel käimasoleva RMK arengukava koostamisel ning RMK igapäevase tegevuse ja eelarve planeerimisel.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: