Soome kaalub haakristi keelustamist

Helsingi
Helsingi Autor/allikas: Kai Vare/ERR

Soome rahvusringhääling Yle kirjutab, et valitsus kaalub Koonderakonna parlamendisaadiku Ben Zyskowiczi ettepanekul kehtestada haakristi keelustavad seadused.

Zyskowiczi ettepanek on osa laiemast paketist, mida praegu koostab töörühm, mille ülesandeks on pakkuda välja konkreetseid samme, kuidas tõhusalt võidelda rassismi ja diskrimineerimise vastu. 

Soome valitsus moodustas töörühma, kuna suve jooksul puhkes riigis mitu rassismiskandaali. Töörühmas on arutatud ka haakristi keelustamist. Yle teatel pole valitsuserakondade vahel aga selles küsimuses üksmeelt.

Zyskowicz ütles, et lisaks haakristile tuleb keelu alla panna ka NSVl-i sümbol sirp ja vasar. 

Parlament hääletab töörühma ettepanekute üle eeldatavasti septembri alguses.

Muinas-Skandinaavias võis haakrist sümboliseerida maailma pöörlemist ümber Põhjanaela. Haakrist muutus läänes negatiivseks sümboliks, kui diktaator Adolf Hitler võttis selle natside sümbolina kasutusele.

Euroopas on hulk riike, kus haakrist on natsitausta tõttu täielikult keelatud.

USA-s pole haakrist keelatud, kuna kuulub seal sõnavabaduse kaitse alla. USA leiab, et valitsus ei saa otsustada inimeste poliitiliste ega usuliste vaadete üle.

Toimetaja: Karl Kivil

Allikas: Yle

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: