Saksamaa valitsus kiitis heaks kodakondsuse saamist leevendava eelnõu

Saksa Liitvabariigi pass
Saksa Liitvabariigi pass Autor/allikas: SCANPIX/IMAGO/Nikito

Saksamaa lihtsustab naturalisatsiooni korras kodakondsuse saamise reegleid.

Kui Saksa parlament kiidab heaks neile esitatud seadusmuudatused, siis lihtsustub Saksamaal alates jaanuarist naturalisatsiooni korras kodakondsuse omandamine. Uuenduste järgi saaksid Saksamaal sündinud lapsed automaatselt kodanikuks, kui üks vanem on riigis ametlikult elanud vähemalt viis aastat.

Kui praegu peab kodakondsuse taotlemiseks elama riigis kaheksa aastat, siis uue reegli järgi viis või teatud eritingimustel vaid kolm aastat. Taotleja peab tõestama, et suudab end ja oma peret ilma Saksa riigi toetuseta ülal pidada.

Saksamaa siseministri Nancy Fraseri sõnul vajab riik oskustöölisi, kuid nad ei tohi kodakondsust saades unustada põhiväärtusi. Siseministri sõnul on naturalisatsioon sügavaim pühendumus Saksamaale, sellega võrreldes pole tugevaimat pühendumist.

Igaüks, kes tahab sakslaseks saada, ihkab elada meie liberaalses ja mitmekülgses ühiskonnas, ütles minister. Seetõttu on Nancy Fraseri sõnul rassism, antisemitism või muu inimvihkamine naturalisatsiooni vastane. Siin pole ministri sõnul kohta tolerantsile.

Toimetaja: Allan Aksiim

Allikas: Aktuaalne Kaamera

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: