Kohus mõistis advokaat Küllike Nammi õigeks

Viru Maakohtu Rakvere kohtumaja
Viru Maakohtu Rakvere kohtumaja Autor/allikas: Rene Kundla/ERR

Viru maakohus mõistis vandeadvokaat Küllike Nammi toimingupiirangu rikkumises õigeks, sest kohtu hinnangul ei tegutsenud ta ametiisikuna, kuna tal ei olnud valla esindamiseks kirjalikku volitust.

Kohus mõistis õigeks vandeadvokaat Küllike Nammi, keda prokuratuur süüdistas kolm aastat kestnud menetluses eriti suures ulatuses toimingupiirangu rikkumises ametiisikuna.

Prokuratuur süüdistas Nammi, kes kuulus Käsmu sadamat rajada soovinud mittetulundusühingu juhatusse, samal ajal Vihula valla ametiisikuks olemises ja sadamaala detailplaneeringu menetluse suunamises MTÜ huvides. Süüdistaja arvates oli Namm sel ajal Vihula valla ametiisik, kuna vald oli temalt varem mõnel korral ostnud õigusabiteenust.

Nammi kaitsja, vandeadvokaat Norman Aasa sõnul tegutses Namm tol ajal MTÜ juhatuse liikmena, mitte ametiisikuna, ja tal polnud vallaga ei õigusabilepingut ega volitust valla nimel tegutsemiseks

Prokuratuur selle seisukohaga ei nõustu. Prokuratuuri hinnangul esindas Küllike Namm valda vallavanema suulisel volitusel ehk tegutses ametiisikuna ning otsus kavatsetakse edasi kaevata.

"Kuna kohtu argumentatsioon ei ole prokuratuuri jaoks veenev, esitame Tartu ringkonnakohtule apellatsiooni, et kõrgema astme kohus kujundaks seisukoha, kas valda esindanud Küllike Namm tegutses ametiisikuna," lausus Viru ringkonnaprokuratuuri prokurör Alan Rüütel.

Kohtus leidis ka tõestamist, et hulk valla dokumente, mille koostamise suunamises Nammi süüdistati, pole tema koostatud, teatas Nammi kaitsja.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: