Tallinna-Kärdla lennuliini teenindamist jätkab Diamond Sky

Kärdla lennujaam.
Kärdla lennujaam. Autor/allikas: Juhan Hepner/ERR

Regionaal- ja Põllumajandusministeerium sõlmis Tallinna–Kärdla lennuliinil avaliku liiniveo lepingu Diamond Skyga, kes teenindab liini järgmised seitse kuud.

Leping sõlmiti seitsmeks kuuks ja kehtib kuni 27. märtsini 2024. aastal, teatas ministeerium.

Lennuliinil lendab 33-kohaline lennuk Saab 340A. 

Regionaalminister Madis Kallas ütles, et lennud jätkuvad katkestuseta ning kõigil soovijatel on võimalik endale lennupilet soetada kasvõi uueks nädalaks. 

Hankele esitasid lisaks Diamond Sky`le pakkumised tunamullu asutatud Skystream Airlines ja Kuressaare liini teenindav NyxAir.

Saarte lennuliinide hanked on aastaid põhjustanud vaidlusi. Möödunud suval teatas Tallinna-Kärdla liini opereeriv Leedu ettevõte Transaviabaltika, et lennuliin ei ole sisendhindade tõusu tõttu ettevõtetele enam majanduslikult tasuv.

Transaviabaltika pöördus lepingust väljumiseks ka kohtusse, mille järel läks transpordiamet nendega kompromissile, lubades leping lõpetada. Seejärel korraldati seitsmeks kuuks uus hange, mille tulemusel sai Transaviabaltika iga lennu eest poole rohkem raha.

Tänavu aasta alguses sõlmis transpordiamet Tallinna-Kärdla lennuliini opereerimiseks lepingu Diamond Skyga.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: