Föderaalreservi juht: intressimäärad tõusevad USA-s veelgi kui vaja

Föderaalreservi juhi Jerome Powelli kõnet vaadatakse New Yorgi aktsiabörsil
Föderaalreservi juhi Jerome Powelli kõnet vaadatakse New Yorgi aktsiabörsil Autor/allikas: SCANPIX/Michael M. Santiago/Getty Images/AFP

USA keskpanga juht andis mõista, et Föderaalreserv on valmis ka edaspidi tõstma intressimäärasid inflatsiooni taseme alandamiseks.

Ameerika Ühendriikide keskpanga ehk Föderaalreservi juht Jerome Powell ütles, et Föderaalreserv on valmis tõstma riigis intressimäärasid tulevikus uuesti kui seda peaks vaja minema. Powelli sõnul tuleb hoida laenu võtmise kulud kõrgel kuniks inflatsioon taandub sihttasemeni kaks protsenti, vahendas Bloomberg.

Jerome Powell samas viitas, et Föderaalreserv võib hoida intressimäärade taseme septembrikuus toimuva kohtumise raames stabiilsena. Powell ütles, et arvestades seniseid otsuseid on Föderaalreserv olukorras, kus saab hinnata sisse tulevaid andmeid ja kujunevaid trende ja riske.

Bloomberg hindas, et Föderaalreserv on võtmas käsile ettevaatlikuma ja samm-sammulisema lähenemise, mille käigus püütakse leida tasakaal inflatsiooni alla toomise eesmärgi ja võimaliku kõrgetest intressimääradest tingitud majanduslanguse vahel.

Toimetaja: Allan Aksiim

Allikas: Bloomberg

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: