Laupäeval võib olla äikest, õhusooja tuleb kuni 23 kraadi

Foto: Siim Lõvi /ERR

Laupäeval liigub madalrõhuala Skandinaavia lõunaosa kohale ning Eesti jääb ikka selle mõjusfääri. Keskpäeval levivad vihmapilved edelast kirde suunas üle maa, kuid õhumass on meie kohal mõõdukalt soe.

Öö vastu laupäeva on Eestis muutliku pilvisusega. Kohati sajab nõrka vihma ja võib tekkida udu. Öö hakul puhub sisemaal muutliku suunaga tuul, pärast keskööd ida- ja kagutuul 1 kuni 6, saartel 4 kuni 10 meetrit sekundis. Õhutemperatuur on 9 kuni 14, rannikul kuni 17 kraadi.

Laupäeva hommik tuleb muutliku pilvisusega. Kohati sajab hoovihma ning Ida-Eestis võib udu olla. Tuul puhub idast 1 kuni 6 meetrit sekundis, saartel ka kagust kuni 8, iiliti 12 meetrit sekundis. Termomeeter näitab sooja 15 kuni 18 kraadi.

Päev tuleb pilves selgimistega. Keskpäeval levivad hoovihmapilved saartelt ja Edela-Eestist põhja suunas ning kohati on äikest. Puhub ida- ja kagutuul 3 kuni 9, põhjarannikul iiliti 13 meetrit sekundis. Sooja on oodata 19 kuni 23 kraadi.

Õhtul on muutliku pilvisusega ilm. Mitmel pool sajab hoovihma ning kohati võib äikest tulla. Puhub ida- ja kagutuul 3 kuni 9, rannikul iiliti 13 meetrit sekundis. Õhusooja on 17 kuni 20 kraadi.

Pühapäeva algab pilves selgimistega, mitmel pool sajab hoovihma ning võib tulla äikest. Pärastlõunal pilvisus hõreneb ning sajuvõimalus väheneb. Õhutemperatuur jääb 19 ja 23 kraadi vahele.

Kui esmaspäeva hommikupoolik tuleb vähese pilvisusega, siis õhtupoolikul lõuna poolt alates pilvisus taas tiheneb. Hakkab sadama ning võib tulla äikest. Sooja on keskmiselt 19 kraadi.

Sarnane ilmamuster jätkub ka teisipäeval ja kolmapäeval. Taevas on muutlik, sajab vihma ning püsib äikeseoht. Õhutemperatuur tõuseb päevasel ajal ikka 20 kraadi juurde.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: