Eesti 200 viskas Paasi ja Kaup-Lapõnini erakonnast välja

Eesti 200 logo.
Eesti 200 logo. Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Eesti 200 juhatus otsustas reede õhtul erakonnaga vastuollu läinud Kadri Paasi ja Karin Kaup-Lapõnini oma ridadest välja arvata.

"Võin öelda, et need kaks inimest enam ei jätka erakonnas," ütles Eesti 200 juhatuse liige Aleksei Jašin laupäeval ERR-ile.

Mitu muud erakonna juhatuse liiget ütlesid ERR-ile, et ei saa teemat veel kommenteerida, kuna erakonnasisesed protseduurid ei ole lõpule viidud.

Kaup-Lapõnin ütles ERR-ile, et tema ja Paasi küsimust reedel juhatuses arutati, aga temale ei ole veel otsusest teatatud.

Hussar: eeldame, et liikmed ei kahjusta erakonda

Eesti 200 esimees Lauri Hussari hinnangul oli erakonna juhatus sunnitud kaks liiget välja arvama, sest nad ei austanud erakonna põhikirjas sätestatud põhimõtteid.

"Erakonda kuulumine on vabatahtlik ning kindlasti ei pea ma õigeks kedagi väevõimuga erakonnas kinni hoida, olukorras, kus nad on erakonnas endale sobivate muutuste esilekutsumiseks asunud erakonda avalikult kahjustama," lausus Lauri Hussar.

Tema sõnul ei ole Eesti poliitikas kerge leida näidet, kus avalikkuses erakonna põhikirja rikkunuid palutakse nädalate ja kuude kaupa juhatusega kohtuma ning ka pärast selle võimaluse mittekasutamist antakse inimestele veel üks võimalus erakonnakaaslaste ees vabandada ning siiski jääda liikmeks.

"Juhatusel ei jäänud tegelikult enam midagi üle, sest lõputu kannatlikkus ja heasoovlikkus selles kaasuses ei andnud mingit tulemust ja meie enda liikmed nõudsid konkreetseid samme," sõnas Hussar.

"See otsus ei tulnud kergekäeliselt, aga oleme seisukohal, et valesüüdistusega erakonna sisepoliitika ja vaadete avalikku ründamist ja erakonnaga avalikku vastandumist ning erakonna maine kahjustamist ei ole võimalik vaikides heaks kiita," ütles Hussar.

Sel nädalal lekkisid meediasse teated Eesti 200 sisetülist, ning sellest, et erakonna esimees Lauri Hussar andis Liina Normetile, Kadri Paasile ja Karin Kaup-Lapõninile esmaspäevani aega otsustada, kas nad tahavad erakonnas jätkata, kuna on kahjustanud erakonna mainet. Normet teataski esmaspäeval, et lahkub Eesti 200-st, kuid Paas ja Kaup-Lapõnin ei teinud lahkumise otsust.

Erakonna juhtkonnaga konflikti sattunud kolmik süüdistab Hussarit diktaatorlikus juhtimises ning erakonna juhte laiemalt hälbimises Eesti 200 algsetest väärtustest.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: