Uus nädal algab vihmaselt ja tuuliselt

Foto: Ken Mürk/ERR

Esmaspäeval hakkab meie ilma kujundama lõuna poolt saabuv ja süvenev tsüklon, mis päeval üle Eesti põhja suunas liigub. Pöörisega seotud sajuala jõuab hommikul Liivi lahe ümbrusse ning levib edasi kirde suunas. Sadu on aeg-ajalt intensiivne, võimalik on äike, tuul tugevneb.

Öö vastu esmaspäeva on Eestis muutliku pilvisusega. Kohati sajab hoovihma ja tekib udu. Hommikuks jõuab lõuna poolt tihedam vihmasadu. Puhub nõrk muutliku suunaga tuul, hommikul pöördub idakaarde ja tugevneb. Sooja on 12 kuni 18 kraadi.

Hommikul levib tihe vihmasadu saartelt ja Liivi lahe ümbrusest põhja-kirde suunas. Mandri sisealadel püsib mõnel pool udu. Puhub idakaare tuul 3 kuni 9, rannikul puhanguti kuni 12 meetrit sekundis. Sooja on 14 kuni 18 kraadi.

Päeval levib üle terve maa, kohati võib olla äikest. Sadu on mõnel pool tugev. Pärastlõunal edela poolt alates suurem sadu lakkab ja pilvi jääb vähemaks. Puhub ida- ja kagutuul, saartel ja läänerannikul ka kirde- ja põhjatuul iiliti 15, rannikul kuni 18 meetrit sekundis, pärastlõunal pöördub lääne poolt alates läände ja loodesse ning tugevneb põhjarannikul iiliti kuni 23 meetrini sekundis. Sooja on 15 kuni 22 kraadi.

Õhtul sajab Kirde-Eestis vihma. Mujal on sajuhooge üksikutes kohtades. Puhub tugev lääne- ja loodetuul, mis pöördub edelasse ja nõrgeneb järk-järgult. Sooja on 15 kuni 19 kraadi.

Teisipäeval on vihmapilvi vähe. Öösel on sooja 9 kuni 16, päeval 18 kuni 22 kraadi.

Kolmapäeval liigub läänest itta intensiivsemaid vihmahooge. Mõnel pool on äikest. Öösel on sooja 11 kuni 16, päeval 19 kuni 26 kraadi.

Sajuhooge ja äikest on oodata Eestisse ka neljapäeval, õhk püsib suviselt soe, reedel on nii sadu kui sooja vähem.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: