Saudi Araabia mõistis mehe surma sotsiaalmeedia postituste eest

Saudi Araabia lipp
Saudi Araabia lipp Autor/allikas: SCANPIX/AP Photo/Cliff Owen

Saudi Araabia erikohus mõistis mehe surma tema X-i (Twitterisse) tehtud postituste eest. Twitteri osanikuks sai eelmisel aastal ka Saudi prints Al Waleed. Sotsiaalmeedia keskkonna ostnud Elon Musk on end varem nimetanud sõnavabaduse küsimuses absolutistiks.

Saudi Araabias mõistis terrorismivastane erikohus surma 54-aastase Muhammad al-Ghamdi tema sotsiaalmeediasse postitatud arvamusavalduste eest. Al-Ghamdi tegi oma arvamused teatavaks sotsiaalmeedia keskkonnas X (varem tuntud kui Twitter).

Mehel oli sotsiaalmeedia keskkonnas X üheksa jälgijat, juhtis tähelepanu Pärsia lahe inimõiguste keskuse. Surma mõistetud mehe eksiilis elav vend ütles, et karistus määrati, karistamaks kaude teda.

Twitteri ostis eelmisel aastal ära Elon Musk. Tema kõrval omandas suuruselt teise osaluse ettevõttes Saudi Araabia prints Alwaleed bin Talal bin Abdulaziz, kirjutas tollal Forbes. Elon Musk on end varem korduvalt nimetanud sõnavabaduse küsimuses absolutistiks.

Saudi Araabia terrorismijuhtumeid menetlev spetsiaalne kriminaalkohus rajati 2008. aastal ning see on varem korduvalt seotud mitmete ebaõiglaste kohtuasjadega, mis on päädinud surmanuhtlusega, vahendas CBS News. Saudi Araabias hukati eelmisel aastal 147 inimest ja sel aastal on tapetud 94 inimest.

Toimetaja: Allan Aksiim

Allikas: CBS News

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: