Antti Lindtman sai Soome sotsiaaldemokraatide juhiks

Antti Lindtman sai Sanna Marini järel SDP juhiks
Antti Lindtman sai Sanna Marini järel SDP juhiks Autor/allikas: Yle/Silja Viitala

Soome Sotsiaaldemokraatlik Partei (SDP) valis reedel erakonna uueks juhiks Antti Lindtmani, kes vahetab sellel kohal välja Sanna Marini.

SDP juhiks kandideerisid Lindtman ja endine sotsiaalminister Krista Kiuru. Lindtmani poolt hääletas 12 546 erakonnaliiget, Kiuru sai 3587 häält. 

Erakonna senine juht Sanna Marin teatas juba kevadel, et lahkub parteijuhi kohalt. SDP on Soome parlamendi suurim opositsioonipartei.

Lindtman kandideeris SDP peaministrikandidaadiks 2019. aastal, kuid jäi siis napilt Marini järel teiseks. Lindtman on praegu veel ka SDP parlamendifraktsiooni juht. 

Lindtman ütles võidukõnes, et tahab töötada õiglasema tuleviku nimel ning tänas Marini varasema töö eest. Lindtman ütles, et tahab teha Soomest maailma esimese süsinikuneutraalse heaoluriigi, vahendas Yle.

Marin pidas reedel ka lahkumiskõne. 

"Võtsime vastu ajaloolise otsuse taotleda NATO-ga liitumist, et tagada Soome julgeolek igas olukorras. Soome on Venemaa agressiooni karmilt hukka mõistnud ja toetanud Ukrainat mitmel viisil, nii iseseisvalt kui ka Euroopa Liidu (EL) liikmena," ütles Marin. 

Soome 2023. aasta parlamendivalimised võitis Koonderakond, millele järgnesid teiseks tõusnud Põlissoomlased. SDP jäi kolmandaks.

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: