Esmaspäev jätkub hoovihmaga

Foto: Siim Lõvi /ERR

Esmaspäeval on oodata hoovihma, sooja on 17 kuni 20 kraadi.

Esmaspäevast ilma kujundab Skandinaaviast üle Soome kirdesse suunduv madalrõhulohk. Kui Soomes on oodata tugevamaid vihmahooge, siis meil siin pigem väheseid vihmasabinaid. Samal ajal liigub kõrgrõhkkond aeglaselt Saksamaalt Poola kohale ning kõrgrõhuhari ulatub üle Leedu Venemaale. Nii tuleb päev piirkonnas sajuta ning pilvigi on hõredalt.

Kui teisipäeva esimeses pooles on Eesti kohal veel soe õhumass, siis õhtul läheneb meile loodest külm front. Selle kannul saabub ka jahedam õhk.

Ööl vastu esmaspäeva on Eestis vähese pilvisusega ilm. Pärast keskööd saartelt alates pilvisus tiheneb. Mitmel pool tekib udu, kuid olulist sadu karta pole. Puhub nõrk, rannikul mõõdukate puhangutega edela- ja lõunatuul ning õhusooja on 7 kuni 12, rannikul kuni 15 kraadi.

Esmaspäeva hommik tuleb muutliku pilvisusega ja olulise sajuta. KUID mitmel pool on ikka udu. Tuul puhub edelast ja lõunast kiirusega 2-7, rannikul kuni 10 m/s. Sooja on 10 kuni 16 kraadi.

Päeval on pilves selgimistega ilm. Kohati sajab hoovihma NING tuul puhub edelast ja läänest 3-9, rannikul iiliti 13 m/s. Plusskraade on oodata 17 kuni 20.

Ka õhtu tuleb pilves selgimistega NING vaid üksikutes kohtades võib sadada vähest vihma. Puhub edelatuul 2-7, rannikul 5-11 m/s. Sooja on 14 kuni 18 kraadi.

Teisipäeval on oodata pilves selgimistega ilma. Mitmel pool sajab hoovihma ning õhutemperatuur jääb 17 ja 21 kraadi vahele. Kolmapäevast alates pilvisus väheneb ning päevad mööduvad sajuta. Samas võib täheldada ilma kerget jahenemist, sest nädala keskel on sooja oodata vaid 16 kuni 19 kraadi. Kuid juba reedel tõuseb õhutemperatuur paiguti taas 22 kraadinigi.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: