Kallase töökavas on osalemine korruptsioonivastase erikomisjoni istungil

Esmaspäeva hommikul selgub, kas Kaja Kallas osaleb Mart Helme juhitava erikomisjoni istungil.
Esmaspäeva hommikul selgub, kas Kaja Kallas osaleb Mart Helme juhitava erikomisjoni istungil. Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Kuigi peaminister Kaja Kallas on viimastel nädalatel hoidunud riigikogu erikomisjonide erakorralistel istungitel osalemast, on tema selle esmaspäeva töökavas kirjas osalemine riigikogu korruptsioonivastase erikomisjoni istungil.

Peaministri ametlikus töökavas on esmaspäeval kirjas osalemine kell 10-11 riigikogu korruptsioonivastase erikomisjoni istungil ja pärast seda kell 13-15 koalitsiooninõukogu istungil.

Mart Helme juhitava korruptsioonivastase erikomisjoni erakorralise istungi teemaks on "peaministri vara, tulud ja huvide deklaratsioonid". Osalema on kutsutud peaminister Kaja Kallas.

Komisjon võib istungi alguses otsustada kuulutada istungi avalikuks, kui selle poolt hääletab üle poole komisjoni koosseisust. Kui istung on avalik, on sellest veebiülekanne, mida saab sel juhul vaadata ka ERR.ee lehelt.

Peaminister Kaja Kallas keeldus kahel korral tulemast riigieelarve kontrolli erikomisjoni istungile presidendi kantselei rahastamise teemal, viidates, et teda esindab selles küsimuses rahandusminister Mart Võrklaev.

Kallas jättis eelmisel teisipäeval osalemata ka riigieelarve kontrolli erikomisjoni ja korruptsioonivastase erikomisjoni ühisel istungil, kus teemaks pidi olema Kallase abikaasa äritegevus Venemaal.

Korruptsioonivastase erikomisjoni koosseisu kuulub kuus liiget: opositsioonist Mart Helme (EKRE, komisjoni esimees), Tõnis Mölder (Keskerakond) ja Priit Sibul (Isamaa) ning koalitsioonist Eerik-Niiles Kross (Reformierakond, aseesimees), Irja Lutsar (Eesti 200) ja Eduard Odinets (SDE).

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: