Otse kell 9: poliitikud ja eksperdid demokraatia ja tehnoloogia suhetest

Tallinn Digital Summit
Tallinn Digital Summit Autor/allikas: Aron Urb/Tallinn Digital Summit

Teisipäeval toimub tippkohtumine Tallinn Digital Summit 2023, mis on toonud Tallinna tipp-poliitikud ja tehnoloogiaeksperdid. Kohtumise peateema on "Refreshing the Agenda of Democracy and Technology" ehk demokraatia ja tehnoloogia vahelise suhte uuendamine, keskendudes valitsemisele ja avatud ühiskonnale. Ettekandeid ja arutelusid saab otsepildis jälgida ERR-i portaalis.

Kõik sõnavõtud on inglise keeles, sünkroontõlge puudub. Ürituse täpsema ajakava leiab Digital Summit 2023 kodulehelt.

Kohtumise peamised teemad: valitsus kui platvorm digiühiskonnale; säilenõtkuse ümbermõtestamine ja ümberkujundamine; digilahendused kui vahendid kliimaeesmärkide saavutamise kiirendamiseks; küberturvalise ühiskonna loomine turvalise disainitehnoloogia abil ja Global Gateway initsiatiivid, teatasid korraldajad.

Üritusel osalevad nii Euroopa kui Aasia riikide peaministrid, välis- ja digitaalarengu ministrid ning mõjukate rahvusvaheliste organisatsioonide kõrgetasemelised esindajad, akadeemikud ja esindajad erasektorist.

Tippkohtumise avakõne peab peaminister Kaja Kallas, peaesinejatena astuvad lavale teiste hulgas Euroopa Komisjoni siseturuvolinik Thierry Breton ning Doreen Bogdan-Martin, International Telecommunications Union´i peasekretär, samuti Keith Strier, Worldwide AI Initiatives asepresident.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: