Eritrea väed tapsid ja vägistasid Tigray provintsis ka peale rahu sõlmimist

Tigray provintsi pealinn Mekele Põhja-Etioopias
Tigray provintsi pealinn Mekele Põhja-Etioopias Autor/allikas: SCANPIX/REUTERS/Tiksa Negeri

Etioopia Tigray provintsi võimude hinnangul vägistati provintsis Etioopia kodusõja käigus rohkem kui 120 000 naist. Hiljutise Amnesty raporti kohaselt jätkusid Eritrea vägede sõjakuriteod provintsis ka peale rahuleppe sõlmimist Etioopia keskvalitsuse ja Tigray rahvavabastusrinde vahel.

Etioopia keskvalitsusega liidus olnud Eritrea väed viisid Tigray provintsis läbi mitmeid sõjakuritegusid, kirjutas Amnesty International hiljutises raportis.

Muuhulgas tegelesid Eritrea sõdurid tunnistajate sõnul rüüstamise, inimeste seadusevastase kinnipidamise ja naiste vägistamisega. Tigray võimude hinnangul vägistati provintsis sõja käigus vähemalt 120 000 naist, vahendas Le Monde.

Etioopia keskvalitsus sõlmis 2022. aasta novembri alguses Tigray rahvavabadustusrindega rahuleppe, mis lõpetas kaks aastat kestnud kodusõja.

Amnesty tõi oma raportis esile, et sõjakuriteod, sh vägistamised ja tapmised jätkusid Tigrays ka peale rahuleppe sõlmimist. Amnesty rõhutas, et tegu oli sõjalise konfliktiga, mille käigus oleksid vaenupooled pidanud arvestama rahvusvahelise humanitaarõigusega.

Toimetaja: Allan Aksiim

Allikas: Le Monde

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: