Galerii: president Karis kohtus patriarh Bartolomeusega

President Alar Karis kohtus teisipäeval Kadriorus Eestisse visiidile saabunud Konstantinoopoli patriarhi Bartolomeusega.

Kohtumisel oli kõne all Eesti Õigeusu Kiriku roll ja tegevus Eesti ühiskonnas, Venemaa agressioonisõda Ukrainas, haridus-, keskkonna- ja kliimaküsimused.

Tegemist on oikumeenilise patriarhi neljanda ametliku visiidiga Eestisse, mis on pühendatud Eesti Apostlik-Õigeusu Kiriku 100. aastapäevale ja kiriku taasasutamise 30. aastapäevale.

Visiidi käigus kohtub patriarh ka peaminister Kaja Kallasega, riigikogu esemehe Lauri Hussariga, riigikogu Eesti-Kreeka parlamendirühma esimehe Annely Akkermanniga, välisminister Margus Tsahknaga ja siseminister Lauri Läänemetsaga.

Lisaks külastab ta Arvo Pärdi keskust, kus kohtub Arvo ja Nora Pärdiga ning Eesti Panga muuseumi ja kohtub seal panga nõukogu endise esimehe Mart Laariga. Visiidi ajal kohtub ta ka Tallinna linnapea Mihhail Kõlvarti ja Tartu linnapea Urmas Klaasiga ning peab Tartu Ülikoolis loengu.

15.-20. septembril toimuva pastoraalvisiidi käigus külastab Tema Pühadus Tartut, Värskat, Valgat, Pärnut, Hiiumaad, Tallinna ja Aruküla. Igas visiidi peatuspaigas peetakse liturgia või palvus ning patriarh kohtub õigeusukiriku rahvaga ning omavalitsusjuhtidega.

Värska lauluväljakul teenib patriarh Bartolomeus 16. septembril vabaõhuliturgial.

Patriarh osaleb visiidi käigus ka Hiiumaal Puski Kristuse sündimise kiriku taasavamisel ja Harjumaal Aruküla püha Kolmainu kiriku taasavamisel.

Visiidi lõpus kohtub patriarh Bartolomeus Eesti Kirikute Nõukogu presidendi Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku peapiiskopi Urmas Viilmaaga ja teiste EKN liikmeskirikute esindajatega ning osaleb oikumeenilisel teenistusel Tallinna piiskoplikus toomkirikus.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: