Läti uues valitsuses saab pooled kohad Uus Ühtsus

Läti uues valitsuses saab pooled kohad Uus Ühtsus
Läti uues valitsuses saab pooled kohad Uus Ühtsus Autor/allikas: SCANPIX/LETA/Lita Millere

Läti uues valitsuses ja seimis jagatakse koalitsioonipartnerite vahel 16 ametikohta, millest kaheksa saab Uus Ühtsus, viis Roheliste ja Talurahva Liit ning kolm erakond Progressiivsed, ütles peaministrikandidaat Evika Silina kolmapäeval pärast kohtumist president Edgars Rinkevičsiga.

Uus Ühtsus saab lisaks peaministrikohale ka rahandus-, tervishoiu-, haridus- ja teadus-, välis-, sise-, justiits- ning keskkonnakaitse ja regionaalarengu ministri portfelli.

See tähendab, et senises ametis jätkavad rahandusminister Arvils Ašeradens, justiitsminister Inese Libina-Egnere ja haridus- ja teadusminister Anda Čakša.

Välisministriks saab ametist lahkuv peaminister Krišjanis Karinš, siseministriks Rihards Kozlovskis, keskkonna- ja regionaalarengu ministriks Inga Berzina ja tervishoiuministriks Hosams Ai Meri.

Roheliste ja Talurahva Liit saab seimi spiikri ja majandus-, põllumajandus-, sotsiaal- ning kliima- ja energiaministri portfelli.

Parlamendi esimeheks nimetatakse põhiseaduskohtu endine esimees Gunars Kutris, majandusministriks roheliste fraktsioonijuht Viktors Valainis, põllumajandusministriks Armands Krauze, sotsiaalministriks Uldis Augulis ning kliima- ja energiaministriks Kaspars Melnis.

Progressiivsetele jääb kaitse-, kultuuri ja transpordiministri portfell. Kultuuriministriks saab Riia linnavolikogu liige Agnese Logina, kaitseministriks Andris Spruds ja transpordiministriks progressiivide fraktsioonijuht Kaspars Briškens.

Uuel koalitsioonil on sajaliikmelises seimis 52 rahvasaadiku toetus.

Usaldushääletus uue valitsuse üle peetakse reedel.

Toimetaja: Karl Kivil

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: