TÜ raamatukogu hinnaliste teoste varguses süüdistatav astub kohtu ette

Tartu ülikooli raamatukogu
Tartu ülikooli raamatukogu Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Lõuna ringkonnaprokuratuur saatis kohtu ette 46-aastase Gruusia kodaniku, süüdistades teda mullu aprillis Tartu Ülikooli raamatukogust kaheksa hinnalise raamatu varguses, millega tekitati kahju kokku 158 000 eurot, kirjutab Õhtuleht.

Gruusia kodaniku kaasosaline on siiani teadmata.

Lõuna ringkonnaprokuratuuri prokuröri Laura Belleni sõnul võib raamatukogus tegutsenud meeste käitumist hinnates arvata, et tegemist on professionaalsete varastega, sest süüdistatav peeti kinni alles pärast samalaadse kuriteo toimepanemist Riias. "Seejärel võeti ta seal vahi alla ja pärast Läti kriminaalmenetluse lõppu anti üle Eestile," lisas Bellen.

Prokuratuur esitas süüdistuse suures ulatuses ja grupis toime pandud varguse eest ning kohus võib selle kuriteo eest süüdi tunnistamisel karistada rahalise karistuse või kuni viieaastase vangistusega. 

Mullu detsembris tuli avalikuks, et sama aasta aprillis viisid kaks varast Tartu Ülikooli raamatukogu käsikirjade ja haruldaste raamatute osakonnast kaheksa haruldast 19. sajandi raamatut.

Tartu Postimees kirjutas toona, et aprillis astusid Tartu Ülikooli käsikirjade ja haruldaste raamatute osakonna lugemissaali kaks meest, üks noorem ja teine vanem, ning rääkisid soovist uurida 19. sajandi alguse Venemaa tsensuuri ja trükipoliitika korraldust. Kui nad olid seda kümme päeva teinud ja lahkunud, olid nad vahetanud kaheksa haruldast raamatut välja peenelt tehtud koopiatega, aga see selgus alles augustis.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: