WSJ: kompartei alustas puhastust Hiina tervishoiusektoris

Hiina kommunistlik partei
Hiina kommunistlik partei Autor/allikas: SCANPIX/ZUMAPRESS.com/Liu Weibing

Ajaleht The Wall Street Journal kirjutab, et Hiina kommunistlik partei alustas suurpuhastust riigi tervishoiusektoris ning võimud on vahistanud ligi 200 juhtivat töötajat. Kompartei väidab, et võitleb tervishoius lokkava korruptsiooniga.

Kompartei vahistab haiglate juhte ja asejuhte. Peking on varemgi võtnud sihikule riigi tervishoiusektori, kuid praegune kampaania on olnud ulatuslikum kui eelmised.

Hiina majanduskasv aeglustub, kompartei tahab nüüd alandada tervishoiuga seotud kulutusi. Peking üritab võidelda kasvavate kulude vastu, mis toimub tervishoiusektoris. Majandusteadlaste sõnul suurendavad kasvavad kulud varanduslikku ebavõrdsust, mis mõjutab ka tarbimist, vahendas The Wall Street Journal

Analüütikute sõnul on Hiina tervishoiusektor korruptsioonist läbi imbunud. Arstid võtavad pidevalt altkäemaksu, kuna tahavad teenida rohkem raha. Patsiendid maksavad arstidele ja saavad vastutasuks paremat ravi. Ravimitootjad aga maksavad haiglatele, et arstid kirjutaksid välja rohkem firmade tooteid. 

Hiljuti lõi kompartei häbiposti Zhu Zhaomini, kes oli varem Chongqingi suurlinna lähedal asuva haigla direktor. Kompartei teatel võttis Zhu viie aasta jooksul vastu sularaha ja muid kingitusi. Juunis teatasid kohalikud võimud, et viskasid Zhu komparteist välja ja andsid tema juhtumi üle prokuratuurile. 

Yale'i ülikooli teadur Xi Chen leiab, et kompartei korruptsioonivastane kampaania ei lahenda tegelikku probleemi Hiina tervishoiusektoris. Tema sõnul on Hiina tervishoiusektor alarahastatud ja seetõttu otsivad töötajad juurde muid sissetulekuallikaid. 

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: