Brasiilias hukkus lennuõnnetuses 14 inimest

Foto sündmuskohalt.
Foto sündmuskohalt. Autor/allikas: SCANPIX/REUTERS

Brasiilias Amazonase kohal kukkus laupäeval halva ilma tõttu alla lennuk, milles sai surma 14 inimest.

Väike propellerlennuk oli jõudmas oma 400-kilomeetrise pikkuse lennureisi lõpule Amazonase osariigi pealinnast Manausest ja džunglilinna Barcelosesse, kirjutas BBC.

Ametnike sõnul hukkusid õnnetuses kõik pardal olnud isikud – 12 reisijat ja kaks meeskonna liiget. Juhtunu põhjuste selgitamiseks alustati juurdlust.

Amazonase osariigi julgeolekusekretär Vinicius Almeida ütles, et esialgne informatsioon viitab sellele, et lennuk kukkus alla pärast maandusmisel rajalt välja sõitmist.

Brasiilia uudistesait G1 teatas, et tegemist oli kahe mootoriga turbopropellerlennukiga EMB-110, mille tootis Brasiilia lennukitootja Embraer. G1 teatel ütles lennuki omanik Manaus Aerotáxi, et lennuk ja selle meeskond vastasid kõigile lendamiseks vajalikele nõuetele.

Barcelose linnapea Edson de Paula Rodrigues Mendes ütles CNN-ile, et tšarterlennu tellis ärimees, kes tegeleb kohapeal kalapüügiga.

Mendes ütles, et reisijad olid tema sõbrad mujalt Brasiiliast. Ametnike sõnul viiakse ohvrite surnukehad ametlikuks tuvastamiseks Manausesse.

Barcelos on populaarne turismisihtkoht, kuna see asub mitme rahvuspargi lähedal. Septembrit peetakse Amazonase kalapüügi kõrghooaja alguseks.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: