Riigikogu võttis Kert Kingolt saadikupuutumatuse

Riigikogu võttis esmaspäeval õiguskantsleri ettepanekul Kert Kingolt saadikupuutumatuse tema suhtes kohtumenetluse jätkamiseks.

Kingolt saadikupuutumatuse võtmise poolt hääletas 66, vastu 13 ja erapooletu oli üks parlamendisaadik.

Kingole on esitatud kahtlustus kuluhüvitiste ebakohasees kasutamises ning põhiseaduse järgi on riigikogu liikme suhtes kohtuliku menetluse jätkamiseks vaja riigikogu luba.

Õiguskantsler Ülle Madise tegi prokuratuuri taotlusel riigikogule saadikupuutumatuse ära võtmiseks ettepaneku. Madise rõhutas, et enne süüdimõistvat kohtuotsust ei tohi saadikut süüdiolevaks pidada ning õigust mõistab ainult kohus.  

Madise sõnul ei ilmnenud ühtegi asjaolu, mistõttu oleks olnud põhjust peaprokuröri taotlust riigikogule edastamata jätta.

Kingo ütles sõnavõtus, et tavapäraselt makstakse valesti hüvitatud kulud riigikogu kantseleile tagasi, temalt ei ole aga raha tagasi küsitud.

EKRE esimehe Martin Helme sõnul on Kingo kahtlustus poliitiliselt motiveeritud ning prokuratuur on valitseva režiimi jõuõlg.

Saadikupuutumatusest ilma jäänud saadik jääb edasi riigikogu liikmeks.

Kert Kingo ja advokaat Martin Traat said mullu augustis kahtlustuse riigikogu liikme kuluhüvitise kasutamisega seotud kuritegudes. Kahtlustuse kohaselt lasi Kingo tasuda enda kuluhüvitistest kolme inimese õigusabiarveid kokku ligi 10 000 euro eest.

Selle aasta kevadel kandideeris Kingo riigikogusse ja osutus 3095 häälega valituks.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: