Riik kavandab nelja miljoniga tippjuhtide innovatsioonivõimekuse tõstmist

Ülikond. Foto on iilustratiivne.
Ülikond. Foto on iilustratiivne. Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Riigikantselei plaanib järgneva kuue aasta jooksul nelja miljoni eurose eelarvega programmiga tõsta tippjuhtide innovatsioonivõimekust.

Kooskõlastusringile saadetud eelnõu seletuskirja järgi ei kasutata Eestis otsuste tegemisel piisavalt teadusuuringuid ja valdkonna eksperte ning riigi roll innovaatiliste lahenduste eestvedajana on tagasihoidlik. Seetõttu peab oluliseks avaliku sektori innovatsioonivõimekuse tõstmisega.

Tippjuhtide kompetentsikeskus tegeleb avaliku teenistuse tippjuhtide värbamisega, kelle hulka kuuluvad riigisekretär, ministeeriumi kantslerid, asekantslerid, riigikantselei direktor, ametite ja inspektsioonide peadirektorid ja teiste valitsusasutuste juhid.

Juhtimiskvaliteedi arendamise programmi koondeelarve on 2029. aasta lõpuni neli miljonit eurot, millest 70 protsenti moodustavad Euroopa Regionaalarengu Fondi vahendid ja ülejäänu ehk 1,2 miljonit eurot riiklik kaasfinantseering.

3,1 miljonit sellest läheb tippjuhtide arendustegevusele ja 360 000 eurot tippjuhtide järelkasvu arendustegevuseks. 12 protsenti kogu eelarvest läheb personalikuludeks.

Toetuse tulemusena peaks kasvama Eesti tippjuhtide pädevus innovatsiooni eestvedajana ja kasvama kompetentsus nutika spetsialiseerumise, rohepöörde ja digitaalsete teenuste valdkonnas.

Projekti elluviimiseks vajalikke tegevusi hangib või korraldab tippjuhtide kompetentsikeskus.

Abikõlblikud kulud on arendustegevuste väljatöötamine, arenguprogrammid, õppevisiidid, töötoad, seminarid, konverentsid, uuringute, analüüside ja ekspertiisidega seotud kulud, õppematerjalide, metoodikate väljatöötamise ja hankimisega seotud kulud, personalikulud, lähetuskulud, materjalide toimetamise, tõlkimise ja avaldamise kulud.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: