Eesti inflatsioon jäi augustis alla euroala keskmise

Vorstitooted kaupluses.
Vorstitooted kaupluses. Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Augustis aeglustus euroala inflatsioon 5,2 protsendile ja Euroopa Liidu riikide inflatsioon 5,9 protsendile. Eesti inflatsioon oli augustis 4,3 protsenti.

Aasta varem oli euroala inflatsioon 9,1 protsenti ning kuu varem 5,3 protsenti. Euroopa Liidu riikides olid vastavad näitajad 10,1 ja 6,1, selgub Eurostati täpsustatud andmetest.

Kiireim inflatsioon Euroopa Liidus oli augustis 14,2 protsendiga Ungaris, millele järgnesid 10,1 protsendiga Tšehhi ja 9,6 protsendiga Slovakkia.

Kõige aeglasem oli Euroopa Liidu riikidest inflatsioon 2,3 protsendiga Taanis ning 2,4 protsendiga Belgias ja Hispaanias.

Eesti inflatsioon jäi augustis 4,3 protsendi juures euroala ja Euroopa Liidu keskmisele alla. Juuliga võrreldes kerkisid tarbijahinnad Eestis augustis 0,5 protsenti. Mullu samal ajal oli Eesti inflatsioon nii euroala kui ka Euroopa Liidu kiireim.

Juuliga võrreldes aeglustus aastane inflatsioon 15 liikmesriigis, kiirenes 11 riigis ning püsis muutumatuna ühes liikmesriigis.

Kiireim hinnakasv kuuvõrdluses oli 2,5 protsendiga Belgias, 1,9 protsendiga Luksemburgis ning 1,1 protsendiga Prantsusmaal. Kuuvõrdluses odavnesid hinnad 1,1 protsenti Soomes, 0,8 protsenti Taanis ning 0,5 protsenti Lätis.

Euroalal panustas augustis inflatsiooni kiirenemisse enim teenuste 2,41-protsendipunktiline hinnatõus, millele järgnesid 1,98 protsendipunktiga toit, alkohol ja tubakas ning 1,19 protsendipunktiga tööstuskaubad. Energiahindade mõju langes 0,34 protsendipunkti.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: