Demokraadid nõuavad korruptsioonisüüdistuse saanud senaatori tagasiastumist

Demokraadist senaator  Bob Menendez
Demokraadist senaator Bob Menendez Autor/allikas: SCANPIX/picture alliance / Consolidated News Photos/Rod Lamkey - CNP

Ajaleht The Wall Street Journal kirjutab, et demokraatliku partei ridades nõutakse üha rohkem, et senaator Bob Menendez astuks ametist tagasi. Demokraadist senaator Menendez sai eelmisel reedel korruptsioonisüüdistuse.

USA Manhattani prokuratuur esitas Menendezele süüdistuse sularaha, kullakangide ja muude hüvede vastuvõtmises. Prokuratuuri teatel oli tegemist altkäemaksuga. Vastutasuks kasutas Menendez oma mõjuvõimu välisküsimustes ja abistas nii Egiptuse valitsust. 

USA võimud leidsid Menendeze kodust 480 000 dollarit sularaha. Läbiotsimine toimus juba 2022. aasta juunis. 

Menendez oli varem USA senati väliskomisjoni juht. Ta astus väliskomisjoni esimehe kohalt tagasi, kuid senatist ta lahkuda ei plaani. 

"Ma ei lähe kuhugi," teatas Menendez. Senaator ütles, et on laimukampaania ohver. Menendez esindab senatis New Jersey osariiki. 

New Jersey osariigi kuberner, demokraat  Phil Murphy nõudis reedel Menendeze tagasiastumist. Nädalavahetusel liitus kuberneriga veel teisigi ametnikke ja poliitikuid. Menendeze tagasiastumist nõudis veel ka vasakpoolne poliitik Alexandria Ocasio-Cortez. 

Esindajatekoja liige Andy Kim ütles, et kandideerib Menendeze vastu. Ka teised tähtsad demokraadid nõuavad Menendeze tagasiastumist. Nende hulgas on Pennsylvania osariigi senaator John Fetterman.  

Illinoisi osariigi senaator Dick Durbin (demokraat) leidis siiski, et Menendez ei pea senatist lahkuma. 

"Pidage meeles, et need on süüdistused, need tuleb tõestada. Menendez juba kaotas väliskomisjoni esimehe koha, tema edasine roll on New Jersey elanike ja senaatori enda otsustada," ütles Durbin. 

Menendezele esitati ka 2015. aastal korruptsioonisüüdistus. Justiitsministeerium loobus lõpuks sellest, kuna kriminaalasi tema vastu lõppes ummikseisuga vandekohtus.

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: