Viljar Peep lahkub justiitsministeeriumi asekantsleri ametist

Viljar Peep.
Viljar Peep. Autor/allikas: SCANPIX/POSTIMEES/SANDER ILVEST

Justiitsminister Kalle Laanet vabastab 30. septembril teenistusest asekantsler Viljar Peebu, kel saab läbi viie aasta pikkune teenistustähtaeg.

2018. aastal lahkus andmekaitse inspektsiooni juht Viljar Peep ametist, et asuda tööle justiitsministeeriumi justiitshalduse asekantslerina. Ta juhtis andmekaitse inspektsiooni kaks ametiaega ehk 10 aastat.

Kevadel kuulutas riigisekretär välja avaliku konkursi justiitshalduspoliitika asekantsleri ametikohale.

Konkursi teates märgiti et justiitshalduspoliitika asekantsleri lähiaastate olulisemad väljakutsed on kohtuhalduse ja vabakutsete arendamine inimesekesksemaks ning digitaalsetele õigusteenustele ja õigusmenetlustele ligipääsu muutmine kasutajasõbralikumaks.

Asekantsler juhib justiitshalduspoliitika osakonna tööd ning seisab hea justiitshalduspoliitika kavandamise ja elluviimise eest, muuhulgas esimese ja teise astme kohtute, õigusabi korralduse ning vabade elukutsete tegevuse ja nende kutseühenduste valdkonnas, samuti teostab ta järelevalvet konkurentsiameti üle.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: