EISA uueks juhiks saab Kati Kusmin

Kati Kusmin
Kati Kusmin Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Ettevõtluse ja Innovatsiooni Sihtasutuse (EISA) uueks juhiks saab senine Riigi Kinnisvara AS-i (RKAS) juht Kati Kusmin.

EAS-i ja Kredexi ühendasutuse nõukogu kinnitas teisipäeval EISA uueks juhatuse esimeheks pikaajalise tippjuhi kogemusega Kati Kusmini, kes asub ametisse 6. detsembril, teatas majandus- ja kommunikatsiooniministeerium (MKM). Ühendasutuse juhatuse liikmetena jätkavad Sigrid Harjo, Liina Maria Lepik, Aare Järvan ja Paul Kalle.

Majandus- ja infotehnoloogiaminister Tiit Riisalo sõnul on ühendasutusel oluline roll Eesti majanduse uue kasvu leidmisel. "Lähiaastatel saab meie majanduse fookus olema tootlikkuse ja lisandväärtuse kasvatamisel ning kestlikkusel. Keerulised majandusolud nõuavad aga paindlikkust ning hästi sihitud tegevusi lisandväärtuse loomiseks ning siin on EAS-Kredex meie põhiliseks instrumendiks. Kindlasti ootab uut juhti ees ka tihe koostöö asutuse tõhusamaks muutmisel," ütles Riisalo pressiteate vahendusel.

Ühendasutuse nõukogu esimehe Sille Kraami sõnul sai uus juht valitud tänu mitmekesisele kogemusele. "Kati Kusmin on juhtinud mitmeid suuri organisatsioone nii era- kui avalikus sektoris ning see on väga oluline, sest ühendasutuses tuleb mõista ettevõtete vajadusi, kuid samal ajal tunda ka avaliku sektori toimimisloogikat. Samuti jäi silma tema uuendusmeelsus, ta on ka seni paistnud silma ennekõike muutuste juhina ja see tuleb kasuks kahe asutuse ühendamise protsessi lõpuleviimisel," rääkis Kraam. "Tänan ka Sigrid Harjot juhatuse töö eestvedamise eest kogu vahepealsel perioodil!"

Kusmin juhib praegu Riigi Kinnisvara AS-i (RKAS), mille etteotsa sai ta 2017. aasta novembris. Varem on ta tegutsenud juhatuse liikmena börsiettevõtetes Silvano Fashion Group ja Baltika, juhatuse esimehena ETK-s ja Kalevis ning erinevatel juhipositsioonidel Tallinna Kaubamajas, Reval Hotelli-grupis ning Hotell Olümpias. Ta on lõpetanud Tallinna Tehnikaülikooli majandusteaduskonna teeninduse ökonoomika ja organiseerimise erialal.

Kusmini sõnul liitub ta organisatsiooniga põneval ajal, sest ühinemine on jõudnud järgmisesse olulisse faasi, milleks on ühise kultuuri loomine ja juurutamine, vahendas MKM. "EAS-i ja Kredexi ühendasutusel on oluline roll Eesti majanduse arendamisel, rahvusvahelise konkurentsivõime suurendamisel ja elukeskkonna parandamisel. Nii ettevõtluse arendamine kui ka energiatõhususe suurendamine mängivad olulist rolli rohe-, digi- ja innovatsioonipöörde elluviimisel. Kuigi kaks organisatsiooni on nii juriidiliselt kui ka füüsiliselt ühinenud, on liitmise lahutamatuks osaks ka ühise koostöökultuuri loomine ja juurutamine. Eesmärk on üheskoos ühendasutuse töötajatega luua keskkond, kus kõik tunnevad end ühtse meeskonnana ja jagavad ühiseid väärtusi," ütles ta.

Kusmin astub EAS-i ja Kredexi ühendasutuse juhatuse esimehena ametisse 6. detsembril, tema brutotöötasu saab olema 9500 eurot.

Uut juhti hakati sihtasutusele otsima juba maikuus, konkursile oodati avaldusi kuni 18. augustini. Nõukogu istung uue juhi valimiseks toimus teisipäeval, 26. septembril.

Juuli lõpus teatas EISA nõukogu senine esimees Kristi Tiivas, et lahkub ametist, misjärel levisid arvamused, et ta võib ise kandideerida sihtasutuse juhi kohale.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: